1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Stavebná produkcia v apríli medziročne vzrástla o 8,4 %

construction building
Bratislava - Stavebná produkcia v apríli medziročne vzrástla o 8,4 %, o desatinu však stále zaostala za obdobím pred pandémiou. Medzimesačne po zohľadnení sezónnych vplyvov bola stavebná produkcia nižšia o 0,4 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Stavebníci nevidia situáciu optimisticky,rast očakávajú až o rok

Zeriav1
Bratislava – Slovenské stavebné firmy zatiaľ nevidia situáciu na trhu optimisticky, tento rok očakávajú pokles trhu stavebných prác o 1,7 %. Predpokladajú tiež pokles tržieb o 0,2 %. Kapacity stavebných prác sú v súčasnosti vyťažené na 75 %. Firmy majú zazmluvnené zákazky na sedem mesiacov vopred.

Most na Ulici Matice slovenskej zrekonštruujú za viac ako 92.000 eur

dialnicny most
Žilina – Rekonštrukcia mosta na Ulici Matice slovenskej na najväčšom žilinskom sídlisku Vlčince sa začne v júni. Celková hodnota rekonštrukcie je viac ako 92.000 eur. TASR o tom informoval hovorca mesta Žilina Vladimír Miškovčík.

SSC chce zrekonštruovať cestu I. triedy medzi Partizánskym a Oslanmi

construction machinery
Partizánske - Slovenská správa ciest (SSC) plánuje zabezpečiť modernizáciu časti úseku cesty I/64 medzi Partizánskym a Oslanmi (okres Prievidza). Vyplýva to z oznámenia, ktoré predložila orgánom na posudzovanie vplyvov na životné prostredie.

Výstavba nových domov v USA v apríli prekvapujúco klesla

building construction 1
Washington - Výstavba nových domov v USA v apríli prekvapujúco prudko klesla, najviac za 15 rokov. A zároveň počet stavebných povolení minulý mesiac vzrástol. Informovalo o tom v utorok americké ministerstvo obchodu.

Začala sa rekonštrukcia námestia Rozkvet na trenčianskom sídlisku Sihoť

square workers
Trenčín – Estetickú hodnotu a funkčnosť námestia Rozkvet na sídlisku Sihoť v Trenčíne má zvýšiť komplexná rekonštrukcia. Radnica odovzdala tento týždeň stavenisko zhotoviteľovi, novú tvár by malo námestie dostať do konca roka.

Rakúsky koncern Strabag úspešne prežil pandemický rok 2020

strabag logo2
Viedeň - Rakúsky stavebný koncern Strabag relatívne dobre prežil pandemický rok 2020. Tržby síce vlani medziročne klesli o 7 % na 15,45 miliardy eur, zisk však stúpol o 6 % na 395,2 milióna eur a zisk po zdanení o 5 % na 399,1 milióna eur. Zisk za akciu sa zvýšil z 3,62 eura na 3,85 eura.

Stavebná produkcia v eurozóne aj v EÚ vo februári klesla

beton kocky
Luxemburg - Stavebná produkcia v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) sa vo februári znížila, keďže druhá vlna pandémie nového koronavírusu prinútila členské štáty sprísniť blokády. Informoval o tom v pondelok na svojej internetovej stránke európsky štatistický úrad Eurostat.

Obnova vodnej nádrže Ružiná pokračuje, pracovať začnú na jej dne

Slovenky vodohospodarsky podnik15
Ružiná – Rekonštrukcia vodnej nádrže Ružiná v Lučeneckom okrese pokračuje, v súčasnosti sú práce nastavené tak, aby mohli na stavenisko privážať mechanizmy.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...