1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nájomný bytový dom na Plavisku môžu začať stavať, pribudne 39 bytov

Building in progress
Ružomberok – Nájomný bytový dom na Plavisku v Ružomberku za 3,3 milióna eur ide do výstavby. Jeho základný kameň poklepali v stredu v bývalom areáli Technických služieb v širšom centre mesta. Investícia prinesie 39 nájomných bytových jednotiek. Ukončenie stavebných prác je naplánované na jeseň budúceho roka.

Momentálne je kľúčové, aby Slovak Lines umožnil plynulý prechod vodičov

arriva logo
Bratislava – Dopravca Arriva má v prevádzkovaní regionálnej autobusovej dopravy v Bratislavskom kraji od 15. novembra nahradiť dopravcu Slovak Lines. Pre cestujúcich, ako tvrdí, má už pripravených dostatok autobusov. Zháňa však ešte vodičov i ďalší personál.

Nedostatok stavebného materiálu ovplyvňuje štátne aj súkromné zákazky

construction
Bratislava – Stavebný sektor sa už mesiace borí so stúpajúcimi cenami komodít, firmy oslovujú štát so žiadosťou o pomoc a dofinancovanie stavieb. Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR ubezpečuje, že ani tieto problémy nezabrzdia prípravu nových investičných projektov.

Samospráva Partizánskeho zabezpečila rekonštrukciu vybraných chodníkov

square workers
Partizánske - Samospráva Partizánskeho zabezpečila rekonštrukcie vybraných chodníkov a opravy miestnych komunikácií na území mesta. Práce zrealizovali v uplynulých týždňoch. Informovala o tom Martina Skaličanová z Mestského úradu v Partizánskom.

Na mieste starej dubnickej práčovne vyrastie plaváreň s celoročnou prevádzkou

construction workers
Dubnica nad Váhom – Na mieste bývalej práčovne v Dubnici nad Váhom chce radnica postaviť novú plaváreň s celoročnou prevádzkou. O jej podobe rozhodne odborná porota zložená z architektov z celého Slovenska. Ako informovala Eva Granátová z oddelenia strategického rozvoja mesta, samotná architektonická súťaž by mala trvať tri mesiace.

Na zastávkach MHD v Bratislave pribudne budúci rok vyše 200 nových prístreškov

bus public
Bratislava – Na zastávkach mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Bratislave pribudne budúci rok vyše 200 nových prístreškov. Vybudujú ich najmä na frekventovaných miestach a tam, kde doteraz chýbali. Pribudnú aj nové označníky a vitríny s cestovným poriadkom.

V Michalovciach začali s rekonštrukciou mestskej plavárne

construction machinery
Michalovce – S komplexnou rekonštrukciou mestskej plavárne približne za 3,2 milióna eur v Michalovciach začali v uplynulých dňoch. Práce majú byť ukončené v prvej polovici roka 2023. TASR o tom za mesto informovala Marcela Andréová.

ŽSK chce zrekonštruovať most pri Slovenskom Pravne

road construction 3
Slovenské Pravno - Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) plánuje zabezpečiť rekonštrukciu a modernizáciu časti cesty II/519 v okrese Turčianske Teplice. Jej súčasťou bude rekonštrukcia mosta za križovatkou do Ivančinej, ako i zosilnenie časti úseku cesty, ktorá je hlavnou dopravnou tepnou medzi Prievidzou a Martinom.

NDS spustila súťaž na úsek, ktorý má zabezpečiť križovanie D1 a D4

NDS logo
Bratislava - Národná diaľničná spoločnosť (NDS) v piatok zaslala do európskeho vestníka oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania k zákazke na stavebné práce pre stavbu D1 Bratislava - Triblavina, rozšírenie. Informovala o tom vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...