1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Obec Malá Lehota počas pandémie investovala najmä do ciest, má ich 48 km

road construction 3
Malá Lehota - Predovšetkým do obnovy a výstavby ciest investovali v uplynulých dvoch rokoch v obci Malá Lehota v okrese Žarnovica. Náklady, ktoré na tieto stavby vynaložili z vlastných zdrojov, presiahli 220.000 eur.

Stavebná produkcia bola v januári medziročne vyššia o 0,3 %

Indrustrial hall in progres
Bratislava - Stavebná produkcia realizovaná na Slovensku bola v januári 2022 medziročne vyššia o 0,3 % a jej objem dosiahol hodnotu 283,8 milióna eur. Po zohľadnení sezónnych vplyvov bola stavebná produkcia o 0,7 % nižšia ako v decembri 2021. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Mesto Levoča postavilo dve nájomné bytovky, v pláne má aj ďalšiu výstavbu

panelak 2
Levoča – Prví nájomníci by sa do nových nájomných bytov na Potočnej ulici v Levoči mohli sťahovať od 1. apríla. V dvoch bytovkách sa nachádza 48 bytov bežného štandardu, ich výstavbu ukončili v týchto dňoch.

Bratislave hrozí, že bude musieť vykryť časť eurofondov na karloveskú radiálu

euro bankovky zviazane
Bratislava - Mestu Bratislava hrozí, že bude musieť vykryť z vlastného rozpočtu časť zdrojov použitých na nedávnu modernizáciu Dúbravsko-karloveskej električkovej radiály, ktoré čerpalo z prostriedkov Európskej únie.

VO na stavebné práce obchvatu mesta vyhlásia po získaní povolení

highway
Holíč - Verejné obstarávanie na stavebné práce obchvatu mesta Holíč vyhlásia po získaní všetkých povolení. TASR o tom informovala Miriama Švikruhová z odboru komunikácie Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR.

Stavbári môžu začať s opravou panelovej cesty pri Trenčíne

road construction
Trenčín - Stavbári môžu začať s opravou cesty I/9 medzi obcami Chocholná-Velčice a Mníchova Lehota v okrese Trenčín. Slovenská správa ciest (SSC) v piatok totiž podpísala zmluvu na opravu panelovej cesty so zhotoviteľom prác. TASR o tom informoval hovorca Ministerstva dopravy a výstavby SR Ivan Rudolf.  

Výstavba okružnej križovatky v Trnave potrvá tri mesiace

construction machinery
Trnava – V polovici marca sa začne na najväčšom sídlisku sídlisku Družba v Trnave výstavba novej okružnej križovatky s priemerom 44 metrov. Je súčasťou projektu novovznikajúcej obytnej štvrte Prúdy, do ktorej jedna z vetiev križovatky bude smerovať.

Obec vlani dokončila výstavbu 36 bytov, potrebovala by však i ďalšie

construction building
Plešivec – Obec Plešivec v okrese Rožňava v minulom roku dokončila projekt výstavby 36 nájomných bytov za približne 1,6 milióna eur, ktorý financovala z dotácie a z úveru od Štátneho fondu rozvoja bývania. Ako pre TASR uviedla starostka obce Iveta Šušánová, v Plešivci by však bolo potrebné doriešiť aj ponuku nízkoštandardného bývania.

Na výstavbu obchvatu Prievidze vyhlási SSC súťaž po udelení stavebného povolenia

geodezia meranie
Prievidza - Časť obchvatu Prievidze ešte nemá právoplatné stavebné povolenie. Od jeho udelenia bude závisieť i vyhlásenie verejnej súťaže na dodávateľa prác. Pre TASR to uviedol Martin Guzi z komunikačného odboru Slovenskej správy ciest (SSC).

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...