1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Mesto Lučenec pripravuje druhú etapu rekonštrukcie Predstaničného námestia

square workersLučenec - Mesto Lučenec pripravuje aj druhú etapu rekonštrukcie Predstaničného námestia. V rámci projektu počíta s vybudovaním nového záchytného parkoviska, rekonštrukciou chodníkov či revitalizáciou zelene. Zámer chce financovať prostredníctvom európskych fondov. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Michaela Baboľová.

Na prvú etapu modernizácie priestoru pri železničnej stanici získalo mesto približne 434.000 eur, projekt dokončilo vlani. Vybudovaná bola nová zelená plocha, na námestí pribudli stanovištia pre bicykle a zrekonštruované bolo aj tunajšie parkovisko. Z niekdajšieho kruhového objazdu v lokalite vznikla klasická križovatka v tvare písmena T.

"Druhá etapa projektu nadväzuje na cieľ prispieť k trvalo udržateľnému rozvoju, mobilite a lepšiemu prístupu k službám mesta. Dlhodobým cieľom je taktiež znížiť zaťaženosť centra mesta individuálnou motorovou dopravou. Menej áut v meste znamená znižovanie emisií aj zvýšenie bezpečnosti peších, cyklistov a ďalších účastníkov cestnej premávky," skonštatovala primátorka mesta Alexandra Pivková.

V rámci druhej etapy modernizácie Predstaničného námestia plánuje radnica rekonštrukciu ďalšieho priestoru vedľa budovy železničnej stanice. Na pôvodnej zelenej ploche by malo vzniknúť záchytné parkovisko pre krátkodobé parkovanie približne 38 áut. Ďalších približne 16 parkovacích miest chce mesto vybudovať pozdĺž Ulice kpt. Nálepku.

"Plánom je tiež zrekonštruovať osvetlenie, priechody pre chodcov, pôvodné chodníky a dobudovať nové chodníky lemované zelenými pásmi a ostrovčekmi," dodala hovorkyňa mesta. Samospráva tiež uviedla, že projekt je vo vysokom štádiu pripravenosti a začiatok realizácie závisí od získania finančných prostriedkov z európskych fondov.

08.07.2024 TASR

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...