1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Autobusovú stanicu v Prievidzi jej majiteľ zrekonštruoval

construction machineryPrievidza - Autobusovú stanicu v Prievidzi zrekonštruovali. Druhú etapu prác v hodnote 250.000 eur na vybraných nástupištiach dokončil jej majiteľ - spoločnosť Advance Investments v tomto období. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Krajčiová.

Rekonštrukcia sa týkala nástupíšť jeden až päť. Cieľom prác bolo zvýšenie bezpečnosti na stanici usmernením toku cestujúcej verejnosti v smere od železničnej stanice.

"Chceli sme zvýšiť bezpečnosť cestujúcich aj v nočných hodinách, a to prostredníctvom výkonného LED osvetlenia a navýšením počtu kamier na nástupištiach z 15 na 21," skonštatoval zástupca spoločnosti Štefan Straka.

Pre zvýšenie komfortu pri cestovaní pribudli nové lavičky či informačná LED tabuľa. Investor v priestore doplnil aj zelený ostrovček a novú zeleň na nástupištiach.

"Po rekonštrukcii častí nástupíšť mestskej hromadnej dopravy (MHD), na ktoré sa nám ako mestu podarilo získať mimorozpočtové zdroje, vítam aj zrekonštruovanie časti prímestskej dopravy," vyzdvihla primátorka Katarína Macháčková.

Navrhované riešenie podľa nej zvyšuje komfort cestujúcich nielen z Prievidze, ale aj širokého okolia a turistov, ktorí zavítajú do regiónu.

Zrekonštruovanú stanicu plánuje jej majiteľ slávnostne otvoriť 5. septembra.

Spoločnosť má vo vlastníctve väčšinu pozemkov a všetky nástupištia na stanici, ešte v roku 2021 zabezpečila rekonštrukciu nástupíšť prímestskej a diaľkovej dopravy. Pozemky pod zvyšnými dvoma nástupišťami vlastní mesto, ktoré ich investorovi dlhodobo prenajíma.

07.09.2023 TASR

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...