1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

V Austrálii vznikne po fúzii 2 ťažobných firiem piaty najväčší producent lítia

minerSydney - Plánovaná fúzia dvoch austrálskych ťažobných spoločností v hodnote 3,1 miliardy USD (2,59 miliardy eur) povedie k vytvoreniu jedného z najväčších svetových výrobcov lítiových produktov, ktorý je kľúčom k uspokojeniu rýchlo rastúceho globálneho dopytu po batériách pre elektrické vozidlá.

Dohoda medzi Orocobre a Galaxy Resources je najväčšou dohodou v ťažobnom sektore v tomto roku. Ich spojením vznikne piaty najväčší producent lítiových chemikálií na svete, ktoré sa používajú na výrobu batérií pre elektrické vozidlá.

Všetci, od ťažobných spoločností k výrobcom batérií sa ponáhľajú zabezpečiť dodávky lítia, keďže sa očakáva, že honba za elektromobilmi povedie k vytvoreniu deficitu už v tomto roku a ceny lítia po trojročnom poklese zamieria opäť nahor.

Experti odhadujú, že dopyt po batériách do roku 2030 vzrastie desaťnásobne, pretože globálny prechod na čistú energiu sa zrýchľuje.

Nová firma „sa stane globálne relevantným hráčom v oblasti výroby lítiovej chémie,“ uviedol Reg Spencer zo spoločnosti Canaccord Genuity Australia.

27.04.2021 TASR

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...