1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Skupina MOL dokončila akvizíciu skupiny Aurora

MOL logoBratislava - Skupina MOL získala 100-percentný podiel akcií nemeckej spoločnosti Aurora, ktorá sa zaoberá kompaundáciou plastov.

Touto akvizíciou skupina MOL posilnila svoju pozíciu v sektore udržateľnej kompaundácie recyklovaných plastov a na trhu dodávateľov pre automobilový priemysel. Informovalo o tom komunikačné oddelenie spoločnosti Slovnaft. Hodnotu transakcie však nezverejnili.

Aurora prevádzkuje výrobné závody v blízkosti automobilovej výroby a klastrov zameraných na konverziu plastov v nemeckej spolkovej krajine Bádensko-Württembergsko. Spoločnosť zbiera priemyselný plastový odpad, recykluje ho a zvyšuje kvalitu plastov, ktoré vyhovujú požiadavkám zákazníkov v automobilovom priemysle. Dlhodobým cieľom spojenia skupiny MOL a know-how Aurory je rýchlejší rast na trhu a zároveň zníženie environmentálnych dosahov na životné prostredie.

Skupina MOL a Aurora chcú ďalej rozvíjať podnikateľské aktivity v Nemecku a tiež expandovať do regiónu strednej a východnej Európy. Akvizícia prispieva k naplneniu stratégie skupiny MOL do roku 2030 zameranej na prechod od tradičného podnikateľského modelu založeného na palivách smerom k portfóliu petrochemických produktov s vyššou pridanou hodnotou.

23.11.2019 TASR

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...