1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Spoločný podnik Chevronu v Kazachstane investuje do ropy do 20 mld. USD

Astana - Spoločný podnik amerického ropného gigantu Chevron v Kazachstane Tengizchevroil plánuje do roku 2016 investovať až okolo 20 miliárd USD (14,20 miliardy eur) do zvýšenia produkcie ropy o takmer 40 %.

Siemens investuje v Dánsku do veternej energie vyše 150 miliónov eur

Berlín - Nemecký priemyselný konglomerát Siemens plánuje v najbližších dvoch rokoch investovať v Dánsku do veternej energie viac než 150 miliónov eur.

Slovmag plánuje rozšírením ťažby vytvoriť nové pracovné miesta

miner_1
Bratislava - Spoločnosť Slovmag, a. s., plánuje na ložisku Lubeník v okrese Revúca zvýšenie kapacity ťažby a úpravy magnezitu zo súčasných 99.500 ton ročne na 200.000 ton ročne, pričom celkové náklady na ťažbu a spracovanie magnezitu dosiahnu 15 eur za tonu.

Ford chce do roku 2013 strojnásobiť výrobu elektromobilov a hybridov

New York - Americká automobilka Ford plánuje do roku 2013 strojnásobiť produkciu elektrických áut a hybridov v Severnej Amerike na viac než 100.000 vozidiel.

BMW v najbližších 3 rokoch investuje v Británii 500 miliónov GBP

bmw_logo_4.jpg
Londýn - Nemecká automobilka BMW investuje v najbližších troch rokoch 500 miliónov GBP (560 miliónov eur) v Británii.

V 2. polroku začne VW v Bratislave s výstavbou lisovne za 85 mil. eur

vw
Bratislava – Volkswagen Slovakia (VW SK) finalizuje v týchto dňoch prípravné práce na výstavbu lisovne vo svojom bratislavskom závode.

Boeing chce zarábať v Ázii viac predajom vojenskej techniky

boeing logo2
Singapur - Americký koncern Boeing kalkuluje s tým, že v najbližších rokoch vzrastie dopyt po vojenských lietadlách v Ázii a na Blízkom východe.

Fiat ponúkol kanadskej vláde 125 miliónov USD za 1,7-% podiel v Chrysleri

fiat-logo_2
Benátky - Fiat ponúkol kanadskej vláde 125 miliónov USD (86,3 milióna eur) za jej 1,7-% podiel v Chrysler Group, informoval dnes výkonný riaditeľ talianskeho koncernu Sergio Marchionne.

Elektráreň Nováky dnes privítala stovky návštevníkov z radov verejnosti

pylon
Zemianske Kostoľany – Chod a obsluhu viacerých zariadení tepelnej elektrárne Nováky (ENO) si dnes verejnosť mohla na vlastné oči prezrieť v rámci podujatia Otvorená elektráreň.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...