1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

O pozemky v lučeneckom priemyselnom parku majú záujem dvaja noví investori

Indrustrial hall in progresLučenec – Dvaja noví investori prejavili v uplynulom období záujem etablovať sa v priemyselnom parku v Lučenci.

Na októbrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva o nich informovala primátorka mesta Alexandra Pivková, ktorá sa uchádza o znovuzvolenie, s tým, že dovedna majú záujem o plochy s rozlohou 1,5 hektára.

Prvým investorom je podľa nej spoločnosť Hado Investments z Bratislavy. „Predložili podnikateľský zámer, v ktorom prezentovali záujem postaviť v našom parku modernú certifikovanú halu o veľkosti 1500 metrov štvorcových, osadiť päť výrobných liniek pre výrobu a plnenie biokozmetiky, a jeden vstrekolis na výrobu obalov pre kozmetický a farmaceutický priemysel," konkretizovala Pivková.

Dodala, že v rámci svojho podnikateľského zámeru predpokladá investor vytvorenie desiatich nových pracovných príležitostí, pričom v nasledujúcich rokoch ich má byť 30. Súčasťou plánovanej investície je tiež vývojové laboratórium na vývoj nových kozmetických produktov.

Podľa primátorky má však mesto rozpracovaného aj ďalšieho potenciálneho investora, s ktorým prebiehajú rokovania cez SARIO. „Zámerom spoločnosti je podľa predložených materiálov výstavba výrobnej haly pre výrobu, montáž a skladovanie hliníkových a železných brán i oplotení, ako aj súvisiacej infraštruktúry, teda aj administratívnych priestorov," objasnila primátorka a doplnila, že výstavbu haly by chcel investor začať najneskôr v októbri 2019 a svoj závod sprevádzkovať v marci 2020.

Lučenecký priemyselný park je už v súčasnosti zaplnený investormi a pozemky, o ktoré majú záujem noví investori, má v súčasnosti v prenájme iná spoločnosť. Podľa mesta však súhlasí so znížením výmery svojej prenajatej plochy. „Budeme to riešiť ďalším rokovaním, aby sme uvoľnili určitý priestor a snažili sa vytvoriť nové pracovné miesta," zakončila Pivková.

07.11.2018 TASR

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...