1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk švajčiarskeho výrobcu čokolády Lindt za 1. polrok vzrástol, pomohol trh USA

lindt chocolate logoKilchberg - Švajčiarsky výrobca čokolády Lindt & Sprüngli oznámil za 1. polrok rast tržieb a zisku, k čomu prispelo najmä zlepšenie situácie na trhu USA. Zisk však rástol aj v Európe. Firma zároveň potvrdila tohtoročný organický rast tržieb.

Výrobcovia čokolády čelia celkovo slabšiemu dopytu na nasýtených západných trhoch, firme Lindt známej pralinkami Lindor a veľkonočnými zajačikmi v zlatej fólii, však pomáha orientácia na rýchlorastúci trh s prémiovými výrobkami, ako aj presadzovanie sa na nových trhoch. Okrem toho, ako firma dodala, výsledky podporilo zlepšenie situácie v USA, ktoré sú najväčším trhom s čokoládou na svete.

Poukázali na to výsledky Russell Stover, americkej divízie firmy Lindt. Tú švajčiarska spoločnosť kúpila v roku 2014. Ako Lindt uviedol, divízia zaznamenala po niekoľkých náročných rokoch prestavby dobré výsledky a jej podiel na trhu sa zvýšil.

Čistý zisk spoločnosti Lindt dosiahol za 1. polrok 88,1 milióna švajčiarskych frankov (80,04 milióna eur). V medziročnom porovnaní to znamená rast o 2,4 %.

Tržby dosiahli 1,76 miliardy CHF, pričom organický rast tržieb predstavoval 6,2 %. V Európe dosiahol organický rast tržieb 5 % a v Severnej Amerike 7,2 %. Spoločnosť zároveň potvrdila, že naďalej počíta s tohtoročným rastom tržieb v rozmedzí od 5 % do 7 %.

01.08.2019 TASR

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...