1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Rémy Cointreau zaznamenal v 1. polroku nárast zisku

whiskyParíž - Francúzsky výrobca alkoholických nápojov Rémy Cointreau zaznamenal v 1. polroku obchodného roka 2019/20 nárast zisku. Prispeli k tomu jednorazové príjmy z predaja niektorých dcérskych spoločností.

Čistý zisk francúzskej firmy sa za šesť mesiacov do konca septembra zvýšil na 90,5 milióna eur z 87,5 milióna eur v rovnakom období vlani. Tržby pritom klesli o 0,6 % na 523,9 milióna eur.

Rémy Cointreau uviedol, že v sledovanom období mal čistý príjem z predaja dcérskych spoločností v Českej republike a na Slovensku vo výške 6,3 milióna eur. Po vylúčení jednorazových položiek sa tak jeho čistý zisk znížil o 5,6 % na 84,6 milióna eur.

Prevádzkový zisk sa v porovnaní s predchádzajúcim rokom takmer nezmenil a dosiahol 138,3 milióna eur, pretože rast zisku jeho značiek vykompenzoval pokles príjmov partnerských značiek a pod výsledok sa podpísali aj nestále náklady na údržbu.

Spoločnosť kótovaná na burze v Paríži uviedla, že za celý fiškálny rok do konca marca 2020 očakáva mierny rast prevádzkového zisku svojich značiek a stabilný prevádzkový zisk celej skupiny.

06.12.2019 TASR

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...