1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Tyson Foods plánuje zatvoriť dva závody na spracovanie hydiny

tyson foods logo
Chicago - Americká potravinárska spoločnosť Tyson Foods plánuje zatvoriť dva závody na spracovanie hydiny s takmer 1700 zamestnancami. Cieľom je zefektívniť svoje podnikanie.

Spoločnosť Dr. Oetker Slovensko zatvorí svoj závod v Boleráze pri Trnave

Dr.Oetker logo
Boleráz - Spoločnosť Dr. Oetker Slovensko v polovici roka 2023 zatvorí svoj závod v Boleráze pri Trnave. Svojim približne 75 zamestnancom sa zaviazala počas prechodu k zatvoreniu závodu poskytnúť intenzívnu podporu. Informoval o tom generálny riaditeľ Jozef Debrecký.

Zisk pivovaru Anheuser-Busch InBev vo 4. kvartáli prekonal odhady

beer2
Leuven - Belgický pivovar Anheuser-Busch (AB) InBev, najväčší pivovar na svete, vo 4. štvrťroku 2022 zvýšil svoj zisk o niečo viac, ako sa očakávalo, napriek tomu, že predal menej piva, najmä v Severnej Amerike a Ázii.

Čistý zisk Nestlé v roku 2022 klesol o 45 %

nestle building
Vevey - Čistý zisk Nestlé v minulom roku klesol o vyše 45 % a sklamal očakávania trhu. A to aj napriek tomu, že švajčiarsky potravinársky koncern sa snažil zvyšovaním cien preniesť zdraženie surovín na spotrebiteľov.

Výsledky Kraft Heinz vo 4. kvartáli prekonali očakávania trhu

heinz ketchup
Chicago - Americký potravinársky koncern Kraft Heinz prekonal vo 4. kvartáli prognózy trhu. Jeho vyhliadky zisku na prebiehajúci rok však sklamali očakávania. Dôvodom je nárast nákladov a nepriaznivý vplyv výmenných kurzov.

V priemyselnom parku v Kechneci chcú spustiť prevádzku výroby nápojov

mineral water
Kechnec - Prevádzka výroby nealkoholických nápojov by mala pribudnúť v priemyselnom parku v Kechneci v okrese Košice-okolie. Rôzne druhy sýtených a nesýtených nápojov by tu chceli plniť do hliníkových a plastových obalov.

Red Bull zaznamenal v roku 2022 rekordné tržby, predaj aj prevádzkový zisk

red bull can
Fuschl - Výrobca energetických nápojov Red Bull uviedol, že v minulom roku zaznamenal rekordné tržby, predaj aj prevádzkový zisk.

PPA eviduje obrovský záujem potravinárov o výzvu na 10 miliónov eur

euros
Bratislava - Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) eviduje obrovský záujem zo strany potravinárov o finančné prostriedky z výzvy na opatrenie štátnej pomoci na podporu potravinárskeho sektora v dôsledku agresie Ruska proti Ukrajine. Do polnoci 30. novembra prišlo na PPA 311 žiadostí, ktoré predstavujú hodnotu takmer 35,5 milióna eur.

Švajčiarsky koncern Nestlé oznámil investície v Saudskej Arábii

nestle building
Zürich - Švajčiarsky potravinársky gigant Nestlé vo štvrtok oznámil, že v priebehu 10 rokov investuje v Saudskej Arábii sedem miliárd rialov (1,87 miliardy eur). Posilní tak svoju prítomnosť v kráľovstve, ktoré chce prilákať viac zahraničných investícií v rámci diverzifikácie ekonomiky a zníženia závislosti od príjmov z ropy.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...