1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Novým výkonným riaditeľom ABB Group bude Ulrich Spiesshofer

ulrich spiesshoferSprávna rada skupiny ABB jednohlasne zvolila za nového výkonného riaditeľa koncernu Ulricha Spiesshofera, ktorý v súčasnosti stojí na čele divízie automatizácie a pohonov. Ulrich prevezme tento post od Joe Hogana 15. septembra 2013.

Hogan bude ešte niekoľko mesiacov pôsobiť ako poradca pri správnej rade spoločnosti.

Spiesshofer sa stal členom výkonného výboru ABB v roku 2005 a v roku 2009 bol menovaný do pozície riaditeľa divízie automatizácie a pohonov (DM), odkedy tržby divízie zdvojnásobil a zároveň stál na čele integrácie spoločnosti Baldor do ABB štruktúr. Akvizícia firmy Baldor bola doteraz najväčšou takouto transakciou v histórii ABB.

“ABB disponuje šikovnými ľuďmi a som preto veľmi rád, že novým výkoným riaditeľom sa stane niekto zvnútra spoločnosti, kto dokonale pozná naše portfólio,” uviedol predseda predstavenstva ABB Hubertus von Grünberg. “Ulrich bol kľúčovou silou pri tvorbe a implementácii stratégie ABB a integrácia Baldoru je zároveň ukážkou veľkej úspešnej akvizície.”

Súčasný výkonný riaditeľ ABB Joe Hogan dodáva: “Ulrich urobil vďaka svojim vedomostiam a skúsenostiam v ABB aj mimo nej skvelú prácu v divízii DM. Vďaka jeho silnému zanieteniu a tímovej spolupráci sme zaznamenali veľký pokrok v implementovaní strednodobej stratégie firmy.”

Spiesshofer inicioval aj ďalšie expanzné aktivity divízie DM. Vďaka tomu mohla divízia zaznamenať ešte rýchlejší rast a prienik na nové trhy, napríklad s e-mobilitou a produktami nepretržitého zdroja napájania (UPS). Vďaka plánovanej akvizícii spoločnosti Power-One sa ABB navyše stane svetovou jednotkou na trhu so solárnymi invertormi. Nástupca na pozíciu riaditeľa divízie DM bude oznámený v krátkom čase.

“Som touto novou príležitosťou nadšený,” uviedol Spiesshofer. “Teším sa na pokračovanie spolupráce so všetkými mojimi kolegami vo výkonnom výbore a celom tíme ABB. Verím, že spolu dokážeme viesť ABB naďalej vpred.”

Pred jeho kariérou v ABB strávil Spiesshofer tri roky vo firme Roland Berger Strategy Consultants a 11 rokov v A.T. Kearney, kde sa venoval poradenstvu predovšetkým v ropnom a plynárenskom priemysle, elektrárenstve, telekomunikáciách a automobilovom priemysle. Ulrich má inžiniersky titul z "Business Administration and Engineering" a PhD. z ekonómie na univerzite v Stuttgarte.

24.07.2013

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...