1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Novým šéfom Siemensu bude jeho doterajší finančný riaditeľ J. Kaeser

Joe-KaeserMníchov - Novým výkonným riaditeľom nemeckého koncernu Siemens bude doterajší dlhoročný finančný riaditeľ Joe Kaeser (56), ktorý vo funkcii nahradí Petra Löschera. Na nový post nastúpi od 1. augusta.

Rakúšan Peter Löscher, ktorý opúšťa firmu po vzájomnej dohode, stál na čele Siemensu šesť rokov a jeho kontrakt mal pôvodne vypršať až v roku 2017. No po dvoch varovaniach za posledné tri mesiace, že spoločnosť nedosiahne plánovaný zisk ani v tomto a ani v budúcom finančnom roku, sa dozorná rada cez víkend predbežne dohodla na výmene šéfa. Oficiálne rozhodnutie padlo dnes na za týmto účelom zvolanej schôdzke dozornej rady.

Riziko prípadných otrasov v jednej z kľúčových spoločností v Nemecku prinútilo k reakcii aj kancelárku Angelu Merkelovú. Ako uviedla, spoločnosť patrí medzi vlajkové lode nemeckého priemyslu a "je dôležité, aby sa vrátila do pokojných vôd".

06.08.2013 (TASR - Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho súhlasu TASR porušením autorského zákona.)

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...