1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Novým šéfom berlínskeho letiska bude bývalý riaditeľ Deutsche Bahn

hartmut-mehdornBerlín - Šéfom nového berlínskeho letiska sa stane bývalý výkonný riaditeľ nemeckej železničnej spoločnosti Deutsche Bahn Hartmut Mehdorn.

Vo funkcii nahradí Rainera Schwarza, ktorého v januári z funkcie odvolali po tom, čo otvorenie berlínskeho letiska Willyho Brandta, ktoré nahradí dve súčasné, bolo už 4-krát odložené. Informovala o tom agentúra AP.

Mehdorn (70) viedol Deutsche Bahn od roku 1999 do roku 2009 a následne od konca roku 2011 šéfoval druhej najväčšej leteckej spoločnosti v Nemecku Air Berlin. Túto firmu opustil v januári tohto roka, teda v rovnakom období, ako bol z funkcie odvolaný Rainer Schwarz. Nemecká vláda od Mehdorna očakáva, že sa mu podarí doriešiť obrovské problémy spojené s dostavbou moderného letiska v hlavnom meste.

Nové letisko Willyho Brandta by malo nahradiť súčasné dve staršie a kapacitne nevyhovujúce berlínske letiská Tegel a Schönefeld. Pôvodne sa malo otvoriť už koncom roka 2011, avšak v dôsledku série technických problémov a nedostatkov sa jeho otvorenie už štyrikrát odložilo. Najnovšie sa očakáva, že nové letisko sa otvorí najskôr v roku 2014, prípadne až v roku 2015.

12.03.2013 (TASR - Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho súhlasu TASR porušením autorského zákona.)

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...