1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Novým generálnym riaditeľom SSE je od 1. decembra Vladimír Valach

stredoslovenska energetika logoBratislava - Novým generálnym riaditeľom Stredoslovenskej energetiky (SSE), a. s., sa od 1. decembra 2013 stal Vladimír Valach.

Marek Štrpka od 1. decembra tohto roku riadi ako generálny riaditeľ spoločnosť Stredoslovenská energetika – Distribúcia (SSE-D), a. s. Informoval o tom vedúci odboru internej a externej komunikácie SSE Michal Fúrik.

SSE už vo štvrtok 28. novembra informovala, že akcionári SSE schválili na mimoriadnom valnom zhromaždení firmy personálne zmeny v orgánoch spoločnosti. Novým predsedom predstavenstva SSE sa stal Martin Fedor a nové obsadenie predstavenstva doplnili Petr Sekanina a Jiří Feist.

Zmeny nastali aj v dozornej rade SSE. Jej novým podpredsedom sa stal Marek Spurný. Personálne zmeny odsúhlasili akcionári, čiže Fond národného majetku (FNM) SR a český Energetický a průmyslový holding (EPH), ktorý je novým majiteľom 49-% podielu v spoločnosti.

Transakcia, ktorou prešiel menšinový podiel v spoločnosti z predchádzajúceho majiteľa francúzskej firmy Electricité de France (EDF) na EPH, sa uzavrela v stredu 27. novembra. Holding vlastnený Petrom Kellnerom, Danielom Křetínským a J&T na základe nej získal 49-% podiel v SSE za cenu približne 400 miliónov eur.

Novým predsedom predstavenstva SSE-D sa stal František Čupr. Súčasne nové obsadenie predstavenstva doplnili Róbert Ševela a Petr Kozojed. Na pozíciu podpredsedu dozornej rady SSE–D bol zvolený Tomáš David.

EPH v súčasnosti vlastní aj 49 % Slovenského plynárenského priemyslu (SPP), tento podiel holding kúpil tiež od zahraničných spoluvlastníkov. Zvyšok rovnako ako v prípade SSE vlastní štát.

06.12.2013 TASR

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...