1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Michele Scannavini, prezident Coty Prestige, bol menovaný novým výkonným riaditeľom spoločnosti

coty logo1New York - Bernd Beetz oznámil Správnej rade spoločnosti Coty svoje rozhodnutie odísť z funkcie výkonného riaditeľa tejto spoločnosti s celosvetovou pôsobnosťou. Na svojom zasadnutí vo štvrtok 26. júla v New Yorku rada prijala jeho rozhodnutie a jednomyseľne vymenovala Michela Scannaviniho, ktorý bol posledných desať rokov prezidentom Coty Prestige, za jeho nástupcu, a to s účinnosťou od 1. augusta.

Za viac ako desať rokov vo funkcii výkonného riaditeľa spoločnosti Coty Bernd vybudoval tejto spoločnosti úspešné pozície vo viacerých geografických oblastiach, kategóriách a segmentoch kozmetického priemyslu, v ktorých Coty súťaží a z ktorých všetky pomohli vybudovať pevné základy, na ktorých Coty v súčasnej dobe prosperuje. Bernd zostane v správnej rade spoločnosti Coty ako nevýkonný riaditeľ. V tejto pozícii sa bude aj naďalej deliť o svoje skúsenosti a podporovaním Scannaviniho bude prispievať k jeho hladkému prechodu na vedúcu pozíciu.

„Som rád, že Michele Scannavini súhlasil s tým, že sa stane nástupcom Bernda v tomto významnom okamihu histórie spoločnosti Coty,“ povedal Bart Becht, predseda predstavenstva Coty. „Je kľúčovým architektom licencií niekoľkých značkových radov Coty a stojí za rastom predaja našich parfumových výrobkov. Michele úspešne viedol aj integráciu získaných firiem vrátane UCI zo spoločnosti Unilever a American Designer Fragrances zo spoločnosti LVMH.“

Scannavini dokončil vytvorenie komplexného portfólia parfumov prostredníctvom zavedenia exkluzívnych luxusných licencií. Viedol aj rastúce pôsobenie spoločnosti v oblasti predaja výrobkov určených na starostlivosť o pleť a telo.

Becht dodal: „Už dlho obdivujem Berndove vízie a spôsob vedenia a v mene celej rady a spoločnosti Coty by som sa mu chcel poďakovať za jeho úspešné vedenie spoločnosti od roku 2001. S tímom skúsených vedúcich pracovníkov pretvoril spoločnosť Coty, ktorá bola najmä výrobcom parfumov, na vznikajúceho lídra v oblasti kozmetiky s vedúcou pozíciou na trhu v Severnej Amerike aj v Európe.“

„Som veľmi hrdý na výsledky, ktoré som dosiahol za posledných 11 rokov a ďakujem celému svojmu manažérskemu tímu,“ povedal Beetz. „Spoločne sme vytvorili spoločnosť so silnými podnikateľskými zásadami a skvelými značkami. Teším sa na zmenu mojich obchodných záujmov, pričom naďalej zostanem súčasťou príbehu s názvom Coty, a na to, že okrem písania svojej knihy, o čo sa snažím už nejaký čas, budem mať viac času aj na moju charitatívnu činnosť.“

Beetz dodal: „Poznám Michela už viac ako 20 rokov a rada nemohla vymenovať nikoho lepšieho, kto by v budúcnosti viedol spoločnosť Cuty.“ Títo dvaja muži sa poznajú od času, keď Scannavini podával Beetzovi ako svojmu nadriadenému hlásenia, keď obaja pracovali v spoločnosti Procter & Gamble.

Scannavini uviedol: „Zdedil som vynikajúcu spoločnosť so skvelými značkami, úžasnými ľuďmi a politikou zameranou na snahu o neustále inovácie. Byť následníkom Bernda Beetza, s ktorým som tak dlho úzko spolupracoval, je vzácne privilégium. Už sa nemôžem dočkať, až budeme spoločne pokračovať v tejto ceste.“

Pred tým, než sa pridal k spoločnosti Coty bol Scannavini výkonným riaditeľom spoločnosti Fila Holding S.p.A. Ako absolvent milánskej Boconi University nadobudol mnoho skúseností na rôznych marketingových, obchodných a manažérskych pozíciách vrátane pozícií v automobilových spoločnostiach Ferrari a Maserati.

O spoločnosti Coty Inc.  Spoločnosť Coty vytvoril v Paríži v roku 1904 Francois Coty, ktorému sa pripisuje založenie moderného priemyslu s parfumami.

V súčasnej dobe je spoločnosť Coty Inc. novovznikajúcim lídrom v oblasti kozmetiky s čistým ročným obratom 4,5 miliardy USD. Poháňaná podnikateľským duchom, vášňou, zmyslom pre inovácie a kreativitou spoločnosť Coty Inc vyvinula bezkonkurenčné portfólio významných značiek, ktoré súťažia vo všetkých kľúčových distribučných kanáloch, ako v rámci prestížnych tak aj masových trhov, a vo viac ako 130 krajinách a teritóriách.

01.08.2012 (TASR - Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho súhlasu TASR porušením autorského zákona.)

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...