1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Ferdinand Piëch nepomýšľa na odchod z funkcie predsedu dozornej rady VW

ferdinand piech ursula piechFrankfurt nad Mohanom - Ferdinand Piëch, označovaný za patriarchu Volkswagenu (VW), vo svojich 76 rokoch nepomýšľa opustiť funkciu šéfa dozornej rady najväčšej európskej automobilky a na odchod do dôchodku.

Pre stanicu Severonemecký rozhlas (NDR) v pondelok (9.9.) Piëch povedal, že sa mu darí dobre. Stanica ďalej uviedla, že zamýšľa pokračovať v doterajšej činnosti šéfa kontrolného grémia VW ešte najmenej do roku 2017. V tom roku sa mu totiž skončí jeho terajšia pracovná zmluva.

Nemecký denník Handelsblatt už viackrát informoval, že patriarcha VW v dohľadnom čase zo zdravotných dôvodov skončí svoju pracovnú aktivitu. Koncern tieto správy dôrazne dementoval. Podobne sa Piëch vyjadril aj pre spravodajský týždenník Spiegel.

Predseda dozornej rady navštívil v pondelok akciu Večer VW, ktorá sa koná pravidelne pred otvorením medzinárodného Autosalón IAA vo Frankfurte nad Mohanom a zúčastnil sa na predstavovaní nových modelov koncernu.

Už 65. medzinárodná výstava automobilov (IAA) sa uskutoční od 12. do 22. septembra. 

13.09.2013 (TASR - Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho súhlasu TASR porušením autorského zákona.)

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...