1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Rheinmetall získal objednávku na delostreleckú muníciu za 21 miliónov eur

military 4425730 PDüsseldorf - Nemecký výrobca zbraní Rheinmetall získal kontrakt v hodnote 21 miliónov eur od zákazníka zo zahraničia na dodávku "päťciferného" množstva delostreleckej munície M107 kalibru 155 milimetrov. Spoločnosť to oznámila v pondelok.

Objednávka bola zadaná v decembri 2024 a bude doručená v prvej polovici roku 2025, uviedla firma so sídlom v Düsseldorfe v tlačovej správe. Ďalšie informácie o totožnosti zákazníka Rheinmetall neposkytol.

Rheinmetall poznamenal, že munícia M107 kalibru 155 milimetrov naďalej patrí medzi "najpoužívanejšie na svete", keďže je kompatibilná so všetkými 155-milimetrovými zbraňovými systémami a húfnicami po celom svete.

Muníciu bude vyrábať dcérska spoločnosť Rheinmetall Expal Munitions v Španielsku.

Rheinmetall zvyšuje svoje výrobné kapacity od roku 2022 v dôsledku ruskej invázie na Ukrajinu. Cieľom spoločnosti je do roku 2027 vyrobiť až 1,1 milióna 155-milimetrových delostreleckých granátov ročne.

21.01.2025 TASR

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...