1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Lufthansa očakáva, že problémy s dodávkami lietadiel pretrvajú do konca dekády

lufthansa planeBerlín - Nemecký letecký prepravca Lufthansa očakáva, že problémy s meškajúcimi dodávkami lietadiel pretrvajú do konca tohto desaťročia. V systéme dodávok čelíme obrovskej neefektívnosti, uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Carsten Spohr.

Skupina Lufthansa objednala od spoločností Airbus a Boeing 250 nových lietadiel na modernizáciu svoje flotily. Dodané majú byť v rokoch 2024 až 2029. "Ani jedno lietadlo nepríde načas," povedal Spohr.

Lufthansa má vo svojej flotile 750 lietadiel. Sto z nich je v súčasnosti na zemi z dôvodu údržby alebo preto, že už boli vyradené z prevádzky, zatiaľ čo nové lietadlá neprichádzajú načas. Napríklad diaľkový model Boeing 777X má už teraz bezprecedentné štvorročné meškanie. Európska spoločnosť Airbus zase v dôsledku spomaleného nábehu produkcie mešká s dodaním lietadiel A320neo na krátke a stredné trate. Problémy v dodávateľskom reťazci, ktoré vznikli počas pandémie nového koronavírusu, sa týkajú okrem výroby a údržby lietadiel aj schvaľovania zo strany úradov.

09.07.2024 TASR

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...