1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Rast výrobného sektora v Británii zostal v júni utlmený

british flagLondýn - Rast výrobného sektora v Spojenom kráľovstve zostal aj v júni utlmený. Ukázali to výsledky najnovšieho prieskumu spoločností IHS Markit a Chartered Institute of Procurement & Supply.

Podľa prieskumu sa index nákupných manažérov z britského výrobného sektora v júni zvýšil len mierne, na 54,4 bodu z májových 54,3 bodu. Júnová hodnota indexu bola o takmer štyri body nižšia ako jeho 51-mesačné maximum, ktoré dosiahol v novembri 2017.

Na druhej strane index väčší ako 50 bodov signalizuje rast daného odvetvia. Okrem toho, analytici predpovedali Británii v júni horší výsledok, a to pokles PMI na 54,2 bodu.

Prieskum tiež odhalil, že aj rast produkcie v britskom výrobnom sektore sa zmiernil, ale zároveň nové objednávky nabrali o niečo väčšie tempo a zlepšila sa aj tvorba pracovných miest. Prieskum sa uskutočnil v dňoch 12. až 26. júna.

Rob Dobson, riaditeľ IHS Markit v tejto súvislosti upozornil, že v prípade ďalšieho spomalenia výrobného sektora sa ekonomika Spojeného kráľovstva bude musieť poobzerať po iných sektoroch, ak chce dosiahnuť očakávaný rast v druhej polovici tohto roka.

09.07.2018 TASR

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk

Nenechajte si ujsť...