1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Produkcia v španielskom priemysle spomalila v máji tempo rastu

spanish flagMadrid - Priemyselná produkcia v Španielsku pokračovala v máji v raste, rozsah rastu sa však spomalil. Najviac sa pod to podpísala slabšia produkcia spotrebných tovarov. Uviedol to vo štvrtok španielsky štatistický úrad INE.

Produkcia v španielskom priemysle upravená o kalendárne vplyvy sa v máji zvýšila medziročne o 1,6 % po 2,1-% raste v predchádzajúcom mesiaci. Aprílový údaj bol revidovaný smerom nahor z pôvodne uvádzaného rastu na úrovni 1,9 %. Analytici so spomalením počítali, očakávali však, že rast dosiahne 1,7 %.

Na neupravenej báze zaznamenala priemyselná produkcia ešte výraznejšie spomalenie medziročného rastu. Zvýšila sa o 1,6 %, zatiaľ čo v apríli rast dosiahol až 11,2 %. Pod spomalenie tempa rastu sa do veľkej miery podpísal pokles produkcie spotrebných tovarov. Produkcia v tejto oblasti klesla o 2,4 %.

Produkcia energií síce vzrástla, ale len mierne, o 0,2 %. Naopak, produkcia kapitálových tovarov sa zvýšila o 3,8 % a polotovarov o 4 %.

V medzimesačnom porovnaní sa produkcia v španielskom priemysle zvýšila v máji o 0,9 %. To znamená výrazné zotavenie, keďže v apríli zaznamenala pokles o 1,8 %.

11.07.2018 TASR

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk

Nenechajte si ujsť...