1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Priemyselná produkcia v USA vzrástla v júli o 0,9 %

usa_mapa2
Washington - Priemyselná produkcia v USA zaznamenala v júli najvyšší rast od začiatku tohto roka, keď sa automobilky postupne dostali spod vplyvu marcového zemetrasenia v Japonsku a vysoké teploty zvýšili spotrebu elektrickej energie.

Priemyselné tržby v TSK vzrástli medziročne takmer o tretinu

growth-chart_2_sive
Trenčín – Tržby priemyselných podnikov v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) dosiahli v 1. polroku 2011 viac ako 3,44 miliardy eur.

Objednávky v priemysle sa v júni medziročne zvýšili o 4 %

growth_chart_3
Bratislava - Nové objednávky v priemysle SR sa v júni 2011 medziročne zvýšili o 4 % a dosiahli 3,052 miliardy eur.

Tržby v priemysle sa v júni medzimesačne znížili o 1,5 %

down-chart_sive__4
Bratislava - Tržby za vlastné výkony a tovar sa júni 2011 v SR medzimesačne znížili v informačných a komunikačných činnostiach o 2,1 %, priemysle o 1,5 %, doprave a skladovaní o 1,4 % a v stavebníctve o 0,1 %.

Priemyselna produkcia v júni 2011 medziročne vzrástla o 4,9 %

slovakia_flag
Bratislava - Index priemyselnej produkcie v júni 2011 oproti júnu 2010 vzrástol o 4,9 %. Na vývoj mal vplyv rast v priemyselnej výrobe o 8,5 %, v ťažbe a dobývaní o 11,2 % a pokles v dodávke elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu o 14,4 %.

Júnový pokles priemyselnej produkcie naznačuje spomalenie ekonomiky SR

decline
Bratislava - Medzimesačný pokles priemyselnej produkcie, ktorá po zohľadnení sezónnych vplyvov v júni klesla o 2,2 %, je prvým náznakom spomalenia slovenskej ekonomiky.

Česká priemyselná produkcia v júni vzrástla o 7,4 %

czech_flag
Praha - Česká priemyselná produkcia v júni 2011 medziročne vzrástla o 7,4 %, informoval dnes Český štatistický úrad (ČSÚ).

Počet objednávok na výrobky z Nemecka v júni vzrástol o 1,8 %

german_flag
Berlín - Objednávky na nemecké výrobky v júni 2011 oproti predchádzajúcemu mesiacu prekvapujúco vzrástli, a to o 1,8 % aj napriek spomaľovaniu svetového hospodárstva.

Výrobné ceny v eurozóne aj v EÚ v júni oproti máju stagnovali

eurozona_mapa
Brusel - Výrobné ceny v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) zostali v júni na májovej úrovni. V medziročnom porovnaní index výrobných cien v priemyselnom sektore (industrial producer price index - IPPI) v 17 krajinách, ktoré zaviedli spoločnú menu, vzrástol v júni o 5,9 % a v EÚ o 6,9 %.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...