1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Priemyselná produkcia v júni medziročne vzrástla o 13,7 %

slovakia flag
Bratislava - Priemyselná produkcia (PP) v júni medziročne vzrástla o 13,7 %, pričom tempo rastu sa v porovnaní s minulým mesiacom znížilo o tretinu. Napriek tomu sa jej podarilo prekonať o 4,1 % už aj úroveň produkcie z júna 2019. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Ceny priemyselných výrobcov v júni 2021 medzimesačne stúpli o 0,2 %

blue growth chart
Bratislava - Ceny priemyselných výrobcov pre tuzemsko v júni oproti máju vzrástli o 0,2 %. Zvýšili sa ceny dodávky vody a odpadov o 0,7 % a dodávky elektriny a plynu spolu s ťažbou a dobývaním zhodne o 0,5 %. Klesli ceny priemyselnej výroby o 0,1 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Holandská priemyselná produkcia v máji rekordne vzrástla

Nederland flag
Amsterdam - Priemyselná produkcia v  Holandsku v máji rekordne vzrástla, najviac od začiatku mesačných štatistík v roku 2005. Prispel k tomu však nízky porovnávací základ vzhľadom na vlaňajšiu prvú a veľmi prísnu blokádu po vypuknutí pandémie nového koronavírusu. Ukázali to v piatok údaje z ústredného štatistického úradu.

Priemyselná produkcia v máji 2021 stúpla medziročne viac ako o tretinu

slovakia flag
Bratislava - Priemyselná produkcia v máji stúpla medziročne o viac ako tretinu, za úrovňou pred krízou spôsobenou ochorením COVID-19 stále zaostávala o desať percent. V piatok o tom informoval Štatistický úrad SR. Oproti aprílu sa priemyselná produkcia po zohľadnení sezónnych vplyvov znížila o 2,4 %.

Priemyselná produkcia v Taliansku v máji nečakane klesla

italian flag
Rím - Priemyselná produkcia v Taliansku, tretej najväčšej ekonomike eurozóny, v máji nečakane klesla. Pod tento výsledok sa podpísalo zníženie výroby vo väčšie odvetví. Informoval o tom v piatok taliansky štatistický úrad ISTAT.

Rast priemyselnej produkcie v Španielsku sa v máji spomalil

spanish flag
Madrid - Priemyselná produkcia v Španielsku v v máji 2021 výrazne vzrástla, aj keď menej ako v apríli. Dôvodom bol najmä nízky porovnávací základ, keďže vlani v rovnakom období bola v krajine zavedená mimoriadne prísna blokáda na zastavenie pandémie nového koronavírusu. Informoval o tom v utorok štatistický úrad INE.

Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v máji nečakane klesli

decline
Wiesbaden - Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v máji 2021 nečakane klesli a najstrmšie od rekordného pádu v apríli minulého roka. Dôvodom bolo zníženie zahraničných objednávok. Ukázali to v utorok údaje spolkového štatistického úradu Destatis.

VW, Daimler a Volvo chcú vybudovať zelené nabíjacie stanice pre nákladné autá

elektromobil nabijanie
Berlín - Poprední výrobcovia nákladných vozidiel spoločností Volkswagen (VW), Daimler a Volvo v pondelok oznámili, že spoja svoje sily s cieľom vybudovať sieť 1700 nabíjacích miest pre ťažké úžitkové vozidlá v Európe, ktoré budú využívať tzv. zelenú elektrinu.

EÚ a USA by otázku ciel na oceľ mohli vyriešiť do konca roka

steel factory3
Washington - Spojené štáty a Európska únia by mohli spor za americké clá na oceľ a hliník vyriešiť do konca roka. Povedal nemecký minister hospodárstva Peter Altmaier po stretnutí s americkou obchodnou zástupkyňou Katherine Taiovou vo Washingtone.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...