1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Aktivita výrobného sektora v Británii bola v júli najslabšia za takmer 6,5 roka

british flagLondýn - Výrobný sektor v Spojenom kráľovstve zaznamenal v júli pokles a jeho aktivita bola najslabšia za takmer šesť a pol roka.

Index nákupných manažérov PMI z britského výrobného sektora zostal v júli na júnovej úrovni 48 bodov. Naposledy dosiahol PMI takúto hodnotu takmer pred šesť a pol rokom. PMI nižší ako 50 bodov pritom signalizuje pokles aktivity v danom odvetví.

Vzhľadom na slabé a vysoko konkurenčné prostredie je trvalé oživenie tohto odvetvia v Británii v nadchádzajúcich mesiacoch veľmi nepravdepodobné, dodal Dobson, aj keď sa podľa neho nedá vylúčiť krátkodobé oživenie, do októbra. Niektorí výrobcovia sa totiž pripravujú na opätovné spustenie príprav na brexit, a s tým spojené budovanie skladových zásob.

V júli však produkcia aj nové objednávky v britskom výrobnom sektore klesli v dôsledku politickej neistoty, globálneho ekonomického spomalenia a uvoľňovania zásob vytvorených pred pôvodným dátumom brexitu 29. marca. Zamestnanosť sa tiež znížila, už štvrtý mesiac po sebe.

09.08.2019 TASR

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...