1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Elektrárna Počerady, a.s.

Elektrarna Pocerady
Uhelné elektrárny budou pomalu končit, nové se nevyplatí stavět

V Mostecké pánvi vyrábí elektřinu nejvýkonnější elektrárna v České republice. Počerady loni vyprodukovaly necelých 6 TWh elektrické energie. Letos chystají generální opravu třetího výrobního bloku. Původně měla elektrárna šest bloků, nyní jich pracuje pět. Každý z nich má výkon 200 MW. Jeden z bloků byl odstaven v polovině 90. let minulého století, další ukončí výrobu v polovině příštího roku. „V té době už nebude splňovat nové ekologické limity. Myslím si, že uhelné elektrárny v Evropě budou pomalu končit.

DSV Air & Sea, s.r.o.

DSV 19
Ovládá přepravu ve vzduchu i na moři

Přeprava a logistika hýbou současným světem, který se díky globalizaci zmenšil. Každý den se přepraví tisíce tun nákladů. Kontejnery putují po moři, létají ve vzduchu, malé i velké náklady jsou přepravovány v kamionech. Ke klíčovým hráčům v segmentu přepravy patří dánský koncern DSV, jenž každý den zajišťuje komplexní přepravu a logistiku pro dodavatelský řetězec tisícovek společností. Záběr skupiny je sice globální, ale svým zákazníkům a jejich potřebám zůstává na blízku.

Doosan Škoda Power, s.r.o.

Doosan skoda power
České turbíny dobývají náročné trhy po celém světě

V oblasti těžkého strojírenství není třeba společnost Doosan Škoda Power, s.r.o., představovat. Silné postavení si podnik vybudoval jak na českém, tak na zahraničním trhu. Aktuálně má společnost rozpracované projekty ve všech segmentech energetiky od jaderných elektráren po paroplynové elektrárny, a to v Evropě i mimo ni. Zajímavé realizace dokončuje například v Dánsku, další projekty chystá ve Španělsku, daří se jí v USA, v Jižní Koreji nebo v Japonsku.

CHEMOSVIT, a.s.

Chemosvit 3 14
Vzťahy s obchodnými partnermi udržujú desiatky rokov

Elektrofólie, obalové fólie, konverting fólií, PP vlákna a strojárstvo. Také rozmanité je zameranie podniku CHEMOSVIT, a.s., ktorý predstavuje skupinu spoločností orientovaných na výrobu, zušľachťovanie a predaj flexibilných fólií pre obalové účely a elektrotechnický priemysel, na výrobu a predaj výrobkov z plastov, recyklovaných, polypropylénových vlákien, strojárskych výrobkov a baliacich automatov. Okrem toho realizuje aj technický servis, výrobu a distribúciu energií, dopravno-zasielateľské služby a služby hotela. Viac nám v rozhovore pre časopis Priemysel Dnes prezradil generálny riaditeľ spoločnosti Ing. Jaroslav Mervart.

I&C Energo, a.s.

I a C Energo 16
Nadále chceme stavět na unikátním know-how

Nejpřesvědčivějším důkazem dobré kondice jsou zdařilé reference ve více než 30 zemích světa, miliardové roční objemy realizovaných dodávek a nově získávané zakázky. Říká Jiří Holinka, generální ředitel a předseda představenstva společnosti I&C Energo, která ke svému názvu přidává slogan „Spolehlivé partnerství“. Během 25 let se vypracovala v předního dodavatele české elektroenergetiky, který zaměstnává více než 900 lidí a plánuje další rozvoj.

Honeywell Safety Products Slovakia, s.r.o.

Honeywell safety products 17
S nábehom novej výroby pribudnú aj pracovné miesta

Výrobnému závodu Honeywell v Partizánskom patrí kľúčové postavenie v rámci celej Skupiny. Dôvodom tejto pozície nie je len rýchlo sa rozvíjajúci región strednej a východnej Európy, ale predovšetkým koncentrácia multivýroby pod jednou strechou, ktorá zaručuje schopnosť závodu realizovať výrobu v rôznych segmentoch. Aj preto je podnik v Partizánskom prvou voľbou pre zavádzanie nábehov nových produktov a v dohľadnej dobe sa bude opäť rozrastať. O ďalších detailoch prevádzky závodu Honeywell Safety Products Slovakia, s.r.o., sme sa zhovárali s Marekom Kubovčíkom, riaditeľom firmy.

MAHLE Engine Components Slovakia, s.r.o.

Mahle behr components 18
Synergia modernej technológie, nižších nákladov a vysokej kvality

Oravský závod MAHLE Engine Components Slovakia, s.r.o., si za 12 rokov svojej pôsobnosti vybojoval silné miesto v medzinárodnom koncerne MAHLE Group. Vďaka dobrej lokalite, širokej špecializácii, ale aj moderným technológiám je prvou voľbou pre implementáciu ďalších projektov skupiny. O podrobnostiach prevádzky dolnokubínskeho závodu sme sa zhovárali s Miroslavom Buknom, generálnym riaditeľom spoločnosti.

Premac, spol. s r.o.

Premac 19
Chceme maximálne využiť potenciál stavebného trhu

Spoločnosti Premac, spol. s r.o., dlhodobo patrí vedúca priečka medzi slovenskými producentmi betónových výrobkov z hľadiska objemu výroby a rôznorodosti sortimentu. Nové vedenie podniku však líderstvo nevníma iba z pohľadu kvantity produkcie, ale aj cez optiku možnosti určovania trendov samotných výrobkov a spôsobu ich využitia. Nastavenie smerovania je relevantné aj v procese výroby, či už z pohľadu bezpečnosti pri práci, použitia nových technológií alebo netradičných riešení. Ako sa tieto ambície premietajú do prevádzky nás v rozhovore informoval Ladislav Flórián, konateľ spoločnosti Premac, spol. s r.o.

POLYFORM, s.r.o.

Polyform 19
Vysoká kvalita, dobrý servis, akceptovateľná cena

Spoločnosť POLYFORM, s.r.o., Podolínec, vznikla v roku 1993. Dnes sa tento výrobca expandovaného polystyrénu zaraďuje k lídrom na trhu a jeho technologické zariadenia patria k európskej špičke. Firma, ktorá má 86 pracovníkov, dosahuje obrat na úrovni 18 miliónov eur a zisk po zdanení vyše milión eur. Konateľ spoločnosti Ing. Jozef Vaľko očakáva v najbližších rokoch stabilizovanú spotrebu a ako veľkú výzvu vníma zvýšené požiadavky na tepelnoizolačné vlastnosti budov od roku 2021.

MicroStep, spol. s r.o.

Microstep 18
Rezacie systémy s referenciami po celom svete

V súvislosti so slovenským priemyslom sa neraz zvykne používať nelichotivé označenie „montážna hala Európy“. Vysoký podiel spoločností s relatívne menej náročnou produkciou môže tento dojem skutočne vzbudzovať. Avšak aj v krajine pod Tatrami existujú firmy s obrovským výskumno-vývojovým potenciálom zamestnávajúce stovky vysokokvalifikovaných pracovníkov a prinášajúce pridanú hodnotu, z ktorej následne čerpajú firmy po celom svete.

Remeslo strojal, s.r.o

Remeslo 19
Dôležití sú ľudia, investície a konkurencieschopnosť

Spoločnosť Remeslo strojal, s.r.o., tvorí súčasť holdingu Remeslo. Pod touto značkou vystupuje niekoľko samostatných spoločností, ktoré sa zaoberajú rôznymi činnosťami – od stavbárskej, strojárskej až po cestovný ruch. Najväčšia z nich je Remeslo strojal, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou.

Rošero - P, s.r.o.

Rosero 19
Minibusy sledujúce najmodernejšie trendy

V Spišskej Novej Vsi sídli spoločnosť, ktorej hlavnou náplňou je výroba malokapacitných autobusov. Na trhu pôsobí od roku 1995, ale v tom čase sa zameriavala na generálne opravy autobusov značky KAROSA. Pochváliť sa môže tým, že ako prvá spoločnosť na Slovensku ponúkla v rámci generálnej opravy svojim zákazníkom takzvané faceliftové omladenie autobusu kopírujúce vtedajšie aktuálne vyrábané modely.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...