1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

BGV, s.r.o.

BGV 191
Hniezdne je vďaka nim hviezdne

V blízkosti Národného parku Pieniny a neďaleko Tatranského národného parku, 5 kilometrov od centra mesta Stará Ľubovňa sa nachádza dedinka Hniezdne. Pri návšteve severného Spiša sa mnohí turisti zastavia aj v tejto malebnej obci s počtom obyvateľov 1400. Nachádza sa tu totiž Nestville Park, ktorý viaceré bedekre označujú za bránu k spoznaniu jedného z najkrajších kútov Slovenska. Areál pritom zobrazuje tradície ľudí z regiónu severného Spiša.

SAINT-GOBAIN ADFORS CZ, s.r.o.

Saint gobain adfors 191
Miliardová investice potvrzuje silnou pozici

Kombinací sklárny a textilky jsou závody společnosti SAINT-GOBAIN ADFORS CZ, která je předním výrobcem a zpracovatelem skleněných vláken v Evropě. V českých výrobních pod-nicích v Litomyšli a Hodonicích u Znojma ročně vyprodukuje více než 100-tisíc tun vlákna, z kterého se následně zpracovávají finální výrobky pro stavebnictví i průmysl. Celkový roční obrat firmy v roce 2017 dosáhl 7,6 miliard korun.

Železnice Slovenskej republiky

ŽSR 15
Vieme o všetkom, čo sa deje na našich tratiach

Železnice sú bezpochyby fenoménom, ktorý aj na území Slovenska píše svoju históriu už vyše 180 rokov. Čo im prinesie aktuálne účtovné obdobie a aké najväčšie výzvy stoja pred manažérom infraštruktúry zabezpečujúcim prevádzku dráh a riadenie dopravy? O tom, ale aj o mnohých ďalších zaujímavostiach z oblasti železničných dráh sme sa rozprávali s Ing. Jurajom Tkáčom, generálnym riaditeľom Železníc Slovenskej republiky.

U-Shin Slovakia, s.r.o.

u shin 18
S víziou inteligentných technológií budúcnosti

Nie je tomu tak dávno čo košická spoločnosť U-Shin Slovakia bojovala o svoju dôveru medzi odberateľmi (najmä čo sa týka kvality výrobkov). Po náročnom období, ktorého súčasťou bol aj plánovaný downsizing (reorganizácia výroby vrátane zníženia počtu zamestnancov aj produktového portfólia), však podniku svitá na lepšie časy.

BAŤA, a.s.

Bata 19 1
Ruční výroba je pro nás srdcovou záležitostí

Jedním z výrobních odvětví, kde má stále nezastupitelnou roli řemeslná práce, je obuvnictví. V Česku jeho věhlas tradičně šíří společnost Baťa, která zachovává ruční šití obuvi a kvalitu řemesla v malé továrně v Dolním Němčí nedaleko Uherského Hradiště. Tamní výrobní divize zaměstnává přibližně 130 lidí, kteří se podílejí na roční produkci ve výši 240-tisíc párů obuvi. Jedná se o jediný kompletní výrobní závod baťovského koncernu v celé Evropě.

HASTRA, s.r.o.

Hastra 19
Dobre je, keď stavba stojí, reklamácie nie sú a investori sa vracajú

Stavebno-obchodná spoločnosť HASTRA, s.r.o., je zameraná na pozemné a inžinierske stavby. Okrem toho má obchod so stavebným materiálom a dopravno-mechanizačné stredisko. Ako spomína generálny riaditeľ a konateľ spoločnosti Jozef Hanuliak, „v roku 1994 sme začali prakticky od lopaty. Založili sme malú firmu, riešili sme malé stavby, a postupne sme sa dopracovali k veľkým zákazkám.“ Obrat za rok 2018 dosiahne 26 mil. eur, čo je mierny nárast oproti roku 2017.

AVA-stav, s.r.o.

AVA Stav 18
Špecialista nielen na futbalové projekty

Minulý rok oslávila spoločnosť AVA-stav, s.r.o., 10 rokov existencie na stavebnom trhu. Jej obchodný riaditeľ Bc. Tibor Polák zhodnotil jubilejný rok ako veľmi pozitívny, no zároveň aj veľmi náročný. Snažili sa totiž splniť vytýčené ciele a urobiť všetko pre svojich zákazníkov, no niektoré projekty respektíve ich realizácia sa presunuli do tohto roka. Prioritou spoločnosti AVA-stav pritom stále zostáva zabezpečenie realizácie zákaziek v požadovanom čase a v rámci stanoveného rozpočtu.

Savencia Fromage & Dairy SK, a.s.

savencia 16
Už 40 rokov prináša kvalitné syrárske produkty

V Žilinskom kraji je jediná mliekareň, ktorá prežila zmenu režimu, divoké 90. roky a vstup zahraničného investora. Ten ju nepohltil, práve naopak, významným spôsobom posilnil. Francúzsky akcionár Savencia Fromage & Dairy umožnil slovenskej dcére nielen udržať si, ale aj rozvíjať tradičnú liptovskú syrársku produkciu, ktorá sa vďaka medzinárodnému zázemiu dostáva aj na pulty zahraničných obchodných reťazcov, a to s nemalým úspechom.

Národná diaľničná spoločnosť, a.s.

Narodna dialnicna spol 17
Opätovne rozbehnúť Višňové v čo najkratšom čase

Starostlivosť o nosné úseky cestnej siete Slovenska je nesmierne zodpovedná úloha. Na kvalite a prejazdnosti diaľnic a rýchlostných ciest totiž závisí celé národné hospodárstvo, ktoré je v modernom svete úzko späté s bezproblémovou logistikou. Státisíce áut a kamiónov prostredníctvom tohto „krvného obehu“ krajiny prilievajú do motora slovenskej ekonomiky benzín, vďaka ktorému môže krajina dynamicky napredovať.

Hyundai Transys Slovakia, s.r.o.

Hyundai transys SK 19
Nie stroje, ale ľudia robia firmu konkurencieschopnou

Spoločnosť Hyundai Transys Slovakia, s.r.o., vznikla len začiatkom tohto roka, fúziou dvoch úspešných firiem – Hyundai Dymos a Hyundai Powertech. Tie majú za sebou krátku, ale úspešnú minulosť zameranú na výrobu prevodoviek a sedačiek do automobilov. Žilinský podnik pokračuje pod novým názvom v robotizácii, aktuálne vo výrobe zamestnáva 360 pracovníkov a fluktuáciu udržiava na úrovni menej ako 1 %.

ALUPRINT, s.r.o.

Aluprint 19
Výroba etikiet si žiada moderný technologický park

Ročne vyrobia 3 miliardy etikiet, čo na váhu predstavuje okolo 5-tisíc ton. Asi 30 % z nich tvoria ofsetom tlačené, rezané alebo vysekávané papierové etikety na nápoje v sklenených fľašiach, hlavne na pivá a nealkoholické nápoje pre gastro segment.

GS Caltex Czech, s.r.o.

GS Galtec 19
Úspora hmotnosti je trendem současnosti

Pokud jezdíte autem, máte možná společnost GS Caltex Czech, s.r.o., stále před očima. Vyrábí totiž materiál, ze kterého se tvarují přístrojové desky v automobilech. „K devizám firmy patří cena, servis a flexibilnost,“ dodává marketingový specialista firmy David Buchta. V severomoravské Karviné má korejská petrochemická společnost GS Caltex svou první evropskou pobočku. „Když firma GS Caltex vstupovala do Evropy, tak zvažovala postavení podniku na několika místech.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...