1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

ACO Industries, k.s.

Aco industries 18
I světový byznys může stát na rodinné kultuře

Letos je tomu 25 let od založení společnosti ACO Industries v Přibyslavi. Firma postupně vyrostla z původních 60 zaměstnanců v evropského lídra na trhu systémového odvodnění budov. Pod její značkou pracuje více než 700 lidí, kteří nadále spoluvytvářejí jedinečnou rodinnou kulturu. Avšak nejen tento faktor stojí za úspěchy české větve nadnárodní skupiny ACO, která má svůj další výrobní závod v Táboře a také v ukrajinském Kulykivě.

Doosan Škoda Power, s.r.o.

doosan 15
Parní turbína – tradiční produkt, který vyžaduje nové přístupy

Plzeňská společnost Doosan Škoda Power je stálicí na globálním trhu energetického strojírenství. Její parní turbíny, které vyrábí už více než 100 let, slouží v elektrárnách napříč kontinenty. Vysoce účinná zařízení o výkonech od 10 do 1200 MW se snaží neustále inovovat a zkvalitňovat všechny procesy od technické přípravy a výroby až po zprovoznění a údržbu.

Správa železniční dopravní cesty, s.o.

SZDC 16
Rozsáhlá modernizace nádraží i tratí vstupuje do další etapy

Rekonstrukce stovek nádražních budov za více než 8 miliard korun je jedním z aktuálních úkolů Správy železniční dopravní cesty. Státní organizace, která zajišťuje provoz a rozvoj české železniční sítě, se však zaměřuje také na modernizaci tratí.

Slovenská správa ciest

Slovenska sprava ciest 16
V tomto roku sa chystáme obnoviť 32 mostov

Už roky zápasí Slovenská správa ciest (SSC) s poddimenzovaným rozpočtom. Na Slovensku máme aktuálne 3306 km ciest I. triedy. Na ich správu a údržbu v optimálnom móde by bolo potrebných zhruba 66 miliónov eur. SSC však pracuje s podstatne nižšími finančnými zdrojmi. V roku 2017 mala k dispozícii necelých 37 miliónov eur.

SWEP Slovakia, s.r.o.

swep 17
Slovenská produkcia narástla o pätinu

Spoločnosť SWEP je popredným svetovým dodávateľom spájkovaných doskových tepelných výmenníkov (BPHE – Brazed Plate Heat Exchangers) pre kúrenie, vetranie, klimatizáciu a priemyselné systémy. Technológia, ktorá sa zameriava na čo najlepšie využitie energie, materiálu a priestoru, si rýchlo získava obľubu po celom svete, pričom spoločnosť SWEP stojí na čele týchto inovácií.

TATRA TRUCKS, a.s.

TATRA TRUCKS 16
120 let od prvního nákladního vozu

Z výrobců těžkých nákladních vozidel na historickém území Česka zůstala jediná značka: TATRA, dnes TATRA TRUCKS, a.s. Jako jediná drží ve svém segmentu vztyčený prapor české konstruktérské školy. Podle slov člena představenstva a ředitele obchodu a marketingu TATRA TRUCKS, a.s., Ing. Martina Šusteka, pro automobilku TATRA vždy platilo, že je nejstarší automobilkou ve střední Evropě a druhou nejstarší na světě.

Leadec, s.r.o.

Leadec 17
Služby v automobilovom priemysle poskytuje už 20 rokov

Spoločnosť Leadec, s.r.o., oslavuje tento rok 20. výročie svojej podnikateľskej činnosti na Slovensku. Výnimočné jubileum ponúka priestor na rekapituláciu: kam sa firma za obdobie dvoch dekád posunula a čo, naopak, zostalo ako pevný základ nezmenené?

Letové prevádzkové služby SR, š.p.

Letove prevadzkove sluzby
Podnik s výborným ratingovým hodnotením

Počas roka 2017 bolo v rámci slovenského vzdušného priestoru zaznamenaných 522 353 pohybov, čo v porovnaní s predchádzajúcim rokom predstavuje 3,4-% nárast. Nestúpa však len počet pohybov, ale aj rating LPS SR, š.p.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

Fakultna nemocnica Zilina 17
Vlani pomohla najvyššiemu počtu pacientov v histórii

Žilinská štátna fakultná nemocnica v pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR poskytuje komplexnú zdravotnú starostlivosť, a keďže je koncovou nemocnicou, má strategický význam a ošetruje pacientov aj mimo Žiliny. Minulý rok bol ňu rekordný, pomohla totiž doteraz najvyššiemu počtu pacientov v histórii, či už išlo o ambulantné vyšetrenia, hospitalizácie alebo operácie a zákroky.

MATADOR Group

Matador group 17
S novým partnerom za strategickými cieľmi

Značka MATADOR vznikla už v roku 1905, ale jej zlatá éra začala v roku 1950, kedy bol postavený závod na výrobu pneumatík v Púchove. Počas nasledujúcich 50 rokov sa spoločnosť stala jedným z najväčších a najinovatívnejších výrobcov pneumatík v regióne.

SLOVNAFT MONTÁŽE A OPRAVY, a.s.

Slovnaft montaze a opravy
Rok 2017 s historicky najvyšším objemom prác

Spoločnosť SLOVNAFT MONTÁŽE A OPRAVY, a.s., je 100-% dcérskou spoločnosťou Slovnaftu. Hlavným predmetom podnikania a zároveň cieľom podniku je poskytnutie kvalitných a promptných služieb v oblasti komplexného servisu, technologických odstávok, generálnych revízií a dodávok zariadení do petrochemických a rafinérskych závodov Skupiny MOL.

VOLKSWAGEN SLOVAKIA, a.s.

Volkswagen 2 14
Štrajk posilnil tlak na rast platov na Slovensku

V minulom roku zamestnanci bratislavskej automobilky pristúpili k historickému 6-dňovému štrajku. Nielen o jeho výsledkoch a prínose pre zamestnancov sme hovorili so šéfom odborovej organizácie Zoroslavom Smolinským. Ten nám predstavil aj víziu, ako by mala fungovať nová generácia automobilových odborov na Slovensku, ktorá sa v súčasnosti vytvára aj v iných priemyselných podnikoch.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...