1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Heineken Slovensko, a.s.

Heineken Sk 18
Kľúčom k úspechu sú inovácie

Pivný trh na Slovensku sa neustále mení. Po období poklesu a stagnácie spotreby ťahajú výrobcov piva vpred už niekoľko rokov inovácie. O aktuálnej situácii a trendoch vo výrobe piva sme sa rozprávali s obchodným riaditeľom a členom predstavenstva akciovej spoločnosti Heineken Slovensko Jaroslavom Kollarom.

Česká pošta, s.p.

Ceska posta 15
Chce být soběstačnou podnikatelskou jednotkou

Česká pošta, s.p., je jedním z největších zaměstnavatelů v České republice. Pracuje pro ni kolem 30-tisíc lidí. I když rok 2018 přinesl záporné hospodářské výsledky, podniku se podařilo investovat do rozvoje nových služeb. V letošním roce společnost stojí před klíčovými výzvami – musí překlenout krizové období a stabilizovat se, aby v budoucnu byla soběstačnou podnikatelskou jednotkou. Ve střednědobém horizontu se státní podnik bude soustředit na svůj rozvoj, aby se stal férovým zaměstnavatelem a poskytovatelem kvalitních služeb.

Auguste Cryogenics Slovakia, s.r.o.

Auguste cryogenics 18 2
Kryogenika a všetko, čo k tomu patrí

Výroba zásobníkov na uskladnenie skvapalnených plynov – to nie je len strojárstvo v tom pravom slova zmysle. Sú to tiež roky skúseností, znalostí, zladený tím, no hlavne vášeň, ktorá je spojená s tým okamihom, keď tvoríte, keď vytvárate niečo, čo bude slúžiť ľuďom veľmi dlho, a v mnohých prípadoch vás to aj prežije.

TOS VARNSDORF, a.s.

TOS Varnsdorf 15
Letos chceme navýšit tržby o 50 milionů korun

V růstu tržeb, které loni dosáhly plánované hodnoty 1,7 miliardy korun, chce i v roce 2019 pokračovat společnost TOS VARNSDORF. Podle obchodního ředitele Miloše Holakovského se vzhledem k avizovanému ochlazení trhu jedná o ambiciózní plán, ale přední světový výrobce obráběcích strojů je přesvědčen o tom, že bude naplněn.

Typos, tiskařské závody, s.r.o.

typos 19
Tlač sa vracia domov

Spoločnosť Typos, tiskařské závody, s.r.o., je súčasťou skupiny EDS Group, ktorá bola založená v roku 1992 v Nemecku. Skupina dnes pôsobí v piatich krajinách (Nemecko, Česká republika, Poľsko, Rumunsko a Maďarsko) a dokopy ju môžeme nájsť na deviatich miestach. Aj vďaka tomu je jedným z lídrov európskeho tlačiarenského priemyslu a ponúka služby digitálnej aj hárkovej ofsetovej tlače.

Askoll Slovakia, s.r.o.

askoll 19
Plánuje expandovať aj mimo oblasť bielej techniky

Ak máte doma práčku, poháňa ju s veľkou pravdepodobnosťou elektromotor vyrobený práve na Slovensku. Ten úplne najstarší bol pritom vyrobený už v 18. storočí. Za strojcu myšlienky elektromotora sa dá považovať škótsky mních Andrew Gordon, ktorý okolo roku 1740 vyrobil prvé jednoduché elektrostatické zariadenie. O takmer 100 rokov neskôr predstavil André Marie Ampére teoretický princíp výroby mechanickej sily pomocou interakcie elektrického prúdu a magnetického poľa.

GRUPO ANTOLIN OSTRAVA, s.r.o.

grupo antolin ostrava 18
Závod se za 10 let vypracoval na špici mezi výrobci autodílů

Před 10 lety byl na zelené louce v Ostravě postaven závod španělského koncernu, který se specializuje na výrobu automobilových dílů. Společnost GRUPO ANTOLIN OSTRAVA, s.r.o., získala první zakázky a rozběhla produkci stropních panelů, svého jediného produktu. Na trhu se zapsala dobře, a tak následovaly další projekty, například pro automobilku Kia nebo pro koncern Volkswagen. Když se firma nyní ohlíží zpět a připomíná si kulaté jubileum, vidí za sebou kus dobře odvedené práce.

Ústav organické chemie a biochemie AV ČR, v.v.i.

ustav anorg chem 18
Jejich výzkumná činnost vzbuzuje zájem po celém světě

Jednou z významných institucí Akademie věd ČR je Ústav organické chemie a biochemie, jehož posláním je především základní výzkumná činnost. Podle jeho ředitele, RNDr. PhDr. Zdeňka Hostomského, CSc., má ovšem ÚOCHB k dispozici potřebnou organizační infrastrukturu a zkušené pracovníky, a může tedy zachytit a v praxi úspěšně uplatnit zajímavé poznatky.

Žilinská teplárenská, a.s.

Zilinska teplaren
Prechádza na nové spôsoby výroby tepla

Akciová spoločnosť Žilinská teplárenská dodáva teplo pre obyvateľov mesta Žilina a priemyselný sektor už viac ako 50 rokov. V roku 2017 oslávili polstoročie existencie na trhu, čo vedenie teplárne vníma ako dôležitý medzník v jej vývoji. Z pôvodne tradičného výrobcu tepla a elektrickej energie orientovaného na bežné technológie totiž vznikla moderná spoločnosť poskytujúca komplexné služby a zameraná viac na zákazníka.

Mayr-Melnhof Holz Paskov, s.r.o.

Mayr Melnhof holz paskov 17
Zvyšuje objemy i kvalitu produktů

V době šlapající ekonomiky je vysoká poptávka po surovinách, dřevo nevyjímaje, a tak se daří i závodu Mayr-Melnhof Holz Paskov, s.r.o., který zpracovává dřevo. Z výroby je klíčová hlavně produkce řeziva, která se na obratu firmy podílí z největší části. Letos se společnosti daří plnit plán s předstihem, chystá nové investice a zvyšuje kapacitu i kvalitu produktů.

Národná diaľničná spoločnosť, a.s.

NDS 16
Elektronická diaľničná známka dopomohla k rekordným tržbám

Sieť diaľnic a rýchlostných ciest tvorí doslova krvný obeh hospodárstva. Od jej rozvinutosti závisí rozvoj regiónov, mobilita pracovnej sily či plány investorov. Je preto potešiteľné, že v tomto smere Slovensko napreduje a pomaly sa dostáva k cieľom, ktoré si pred desaťročiami určilo.

Odvoz a likvidácia odpadu, a.s.

Olo 18
Do polopodzemných kontajnerov investujú státisíce eur

Akciová spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) má na území Bratislavy významné postavenie v oblasti nakladania s komunálnymi odpadmi a nezastupiteľné postavenie v celom odpadovom hospodárstve hlavného mesta Slovenska. Jej poslaním je zabezpečovať kvalitné a efektívne služby v oblasti odvozu a likvidácie komunálneho a drobného stavebného odpadu.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...