1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Metrostav DS a.s.

MetrostavDS 22
Prispievame k lepšej a bezpečnejšej doprave na Slovensku

Realizácia a riadenie veľkých infraštruktúrnych projektov vyžaduje komplex znalostí a špecializovaných skúseností. Väčšinu z nich preto realizujú veľké stavebné spoločnosti, ktoré majú dostatočné kapacity a dokážu zabezpečiť kvalitnú prácu v optimálnom časovom horizonte. Patrí k nim aj spoločnosť Metrostav DS a.s.

BILSTEIN CEE, a.s.

bilstein cee 16
Na oživení trhu jsme poctivě připraveni

„Každá krize je dobrá minimálně v tom, že vám ukáže, jak jste pracovali v době konjunktury,“ říká Peter Uhrík, předseda představenstva společnosti BILSTEIN CEE, která je tradičním dodavatelem pásové za studena válcované oceli vynikající pověsti a kvality. Přestože i ona v posledních měsících pocítila úbytek zakázek, který byl patrný na celém ocelářském trhu, zachovává chladnou hlavu, klid a trpělivost. Věří, že po poctivé přípravě, která byla zaměřená na dokončení některých investic nebo na opravy a údržbu strojních zařízení, se i v Králově Dvoře už letos opět dostanou k plnému vytížení a pojedou na stoprocentní výkon.

ŽOS Vrútky, a.s.

ŽOS Vrútky 24
Špičkové opravovne elektrických koľajových vozidiel a osobných vozňov

Jednotka v oprave a výrobe železničných vozňov, ŽOS Vrútky, a.s., je firma s bohatou históriou – tento rok oslávi 150 rokov svojho pôsobenia. Dielňa pre opravy parných rušňov, osobných a nákladných vozňov bola totiž vo Vrútkach založená už v roku 1874. Spoločnosť sa pôvodne zameriavala na opravy parných lokomotív. Postupne sa však prispôsobila vývoju v železničiarskom priemysle a špecializovala sa na generálne opravy elektrických lokomotív a osobných vozňov.

SLOVNAFT MONTÁŽE A OPRAVY, a. s.

Slovnaft montaze a opravy
Medzi výzvy do budúcnosti patria ľudia a moderné technológie

Údržbárska spoločnosť SLOVNAFT MONTÁŽE A OPRAVY zabezpečuje kvalitné a promptné služby v oblasti komplexného servisu, technologických odstávok, generálnych revízií a dodávok zariadení do výrobných, logistických a energetických prevádzok skupiny Slovnaft. V roku 2023 odpracovalo 440 interných zamestnancov a stovky externých dodávateľov približne 2,5 milióna hodín. 100-% dcérsku spoločnosť rafinérie SLOVNAFT čaká v roku 2024 výzva v podobe jednej z najväčších generálnych revízií v histórii. O aktuálnych témach aj plánoch do budúcnosti sme sa porozprávali s generálnym riaditeľom Ing. Erikom Wandracsekom.

Chemoprojekt, a.s.

chemoprojekt 20
Ambiciózní obchodní plány a zodpovědná personální politika

Chemoprojekt, a.s., je inženýrská a dodavatelská společnost s dlouholetou historií působící jako přední dodavatel v oblasti organické a anorganické chemie, petrochemie, rafinérií, zpracování zemního plynu, energetiky, nové energetiky, vodního hospodářství a ochrany životního prostředí. Dále se zabývá možnostmi záchytu CO2, výrobou zeleného vodíku a pod.

GEVORKYAN, a.s.

Gevorkyan 22
Naša stratégia je jednoduchá, hráme na istotu

Podnik vo Vlkanovej pri Banskej Bystrici vznikol so zámerom vytvoriť férovo fungujúci svet a jeho zakladateľ Artur Gevorkyan z neho postupne vybudoval jednu z celosvetovo najinovatívnejších spoločností v odvetví práškovej metalurgie. Brány do novej dimenzie sa firme otvorili po vstupe na Pražskú burzu v roku 2022. „Na Pražskú burzu nás doviedli dva dôvody: zachovanie vplyvu na riadenie spoločnosti a zabezpečenie kapitálu na ďalšiu expanziu.

Freudenberg Home and Cleaning Solutions, s.r.o.

freudenberg 20
Aby bola radosť upratovať!

Freudenberg Home and Cleaning Solutions je popredná medzinárodná spoločnosť v oblasti značkových čistiacich výrobkov a systémov, ako aj výrobkov pre starostlivosť o bielizeň. Systémy na čistenie podláh, utierky, čistiace potreby, rukavice, žehliace dosky, sušiče bielizne, čistiace systémy na profesionálne použitie aj upratovacie vozíky.

ALUPRINT, s.r.o.

Aluprint 19
Vďaka modernej technológii sa otvárajú nové možnosti tlače

Dynamická a inovatívna organizácia, ktorá podniká v polygrafickom priemysle sídli vo Vrútkach. Je európskym dodávateľom papierových rezaných a vysekávaných, plastových celoobvodových a rukávových alebo tzv. shrink sleeve obalov a etikiet najmä pre nápojový, potravinársky a mliekarenský priemysel, ako aj pre iné odvetvia. Reč je o spoločnosti ALUPRINT, s.r.o., ktorá si zabezpečila stabilnú pozíciu na európskom trhu aj vďaka moderným technológiám. Aby sa nestratila v náročnej konkurencii, do štvrtej dekády svojej existencie vstúpila investíciou do moderného zariadenia SOMA Optima.

Delta Electronics (Slovakia), s.r.o.

Delta electronics 191
Líder v oblasti napájacích zdrojov

Skupina Delta je najväčším globálnym výrobcom napájacích zdrojov a na svetovom trhu pôsobí so snahou rozvíjať nové technologické trendy do budúcnosti. S výrobnými závodmi v Taiwane, Číne, Thajsku, Mexiku, Indii a európskych krajinách zamestnáva približne 80-tisíc zamestnancov.

KASI, spol. s r.o.

Kasi 18
Garancí kvality je jedna z nejmodernějších sléváren v Evropě

Do pozice předního evropského výrobce kanalizační litiny se za více než 30 let podnikání vypracovala společnost KASI, která má v tuzemsku hned několik výrobních kapacit. V Přelouči se kromě administrativy nachází betonárna a strojírenská výroba, u Nového Bydžova a ve Chvaleticích jsou v provozu pro změnu slévárny, do kterých firma v posledních letech investovala více než miliardu korun.

Slovak Parcel Service, s.r.o.

Slovak parcel service 23
Investície umožnili zvýšiť rýchlosť a efektivitu

Prepravná spoločnosť Slovak Parcel Service pôsobí na slovenskom trhu od roku 1992. V posledných rokoch riešila nečakane prudký nárast prepravovaných zásielok v dôsledku pandémie Covid-19, potom výrazný pokles nákupu tovaru cez internet po ukončení protipandemických opatrení, aj opatrné spotrebiteľské správanie, ktoré priniesla vojna na Ukrajine, energetická kríza či inflácia. Nákupné správanie spotrebiteľov sa však zásadne a nezvratne zmenilo.

HSF System a.s.

HSF system 18
Rok 2022 pro nás byl rekordní a rosteme i letos

Na stavební trh vstoupila společnost HSF System a.s., v roce 2002 a od té doby roste, rozvíjí se a upevňuje svoji pozici. Úspěch založila na špičkové kvalitě projektů a staveb, kterou zajišťuje díky stabilnímu týmu odborníků s dlouholetou praxí. Firma působí jako generální dodavatel staveb, zajišťuje projekční práce i inženýrskou činnost a aktivní je také na poli developmentu. O tom, jak se společnosti nyní daří, jsme hovořili s jejím generálním ředitelem Ing. Janem Hasíkem.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...