1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

SIAD Czech, spol. s r.o.

SIAD 19
Naše cíle a plány překračují horizont kvartálů

V roce 2018 slavila společnost SIAD Czech 25. výročí svého úspěšného působení na trhu technických plynů v Česku. Slavit mohla opravdu radostně, protože dosáhla výsledků, které patřily mezi nejlepší v historii. Na tržby, které přesáhly hranici 800 milionů korun, chce firma v letošním roce navázat. Očekává stabilní ekonomický růst ve výši 3 až 5 %, což se podle generálního ředitele Jiřího Langa v celoevropském kontextu jeví jako velice solidní výsledek.

Peikko Slovakia s.r.o.

Peikko 19
Má za sebou mimoriadne úspešné obdobie

Od roku 2007 funguje v Kráľovej nad Váhom v okrese Šaľa spoločnosť prinášajúca inovatívne riešenia, ktoré urýchľujú a zjednodušujú stavebný proces a zvyšujú bezpečnosť. Materský podnik vznikol v roku 1965 vo fínskom meste Lahti a hoci sa odvtedy rozrástol o ďalšie pobočky, stále funguje ako rodinná spoločnosť. Deviatim výrobným závodom, ktoré sa nachádzajú vo Fínsku, na Slovensku, v Litve, Nemecku, Rusku, Spojených arabských emirátoch, Číne, USA a Austrálii šéfuje výkonný riaditeľ Topi Paananen, syn zakladateľa.

SLOVARM, a.s.

Mesačne spracuje až 200 ton mosadze

Spoločnosť SLOVARM, a.s., čoskoro zavŕši druhú dekádu svojej existencie. Celkovo nadväzuje na 80-ročnú tradíciu výroby domových a bytových armatúr na Slovensku. Je členom skupiny Energy Group, má významné postavenie na trhoch v strednej a východnej Európe a viac ako 100 zmluvných a 30 kooperačných obchodných partnerov. Svoje výrobky exportuje do 24 krajín a v expanzii plánuje pokračovať aj naďalej. O prevádzke myjavského závodu, ako aj o ďalších plánoch spoločnosti nás v rozhovore informoval Ľuboš Omasta, vedúci obchodného úseku SLOVARM, a.s.

DHL Express (Slovakia), s.r.o.

DHL express 19
Robí maximum pre spokojnosť klienta

Spoločnosť, ktorá je nielen na Slovensku, ale aj kdekoľvek vo svete známa vďaka svojmu čer-venému logu na žltom pozadí, oslavuje tento rok okrúhle jubileum. 50 rokov svojej existencie, počas ktorých si vybudovala pozíciu poprednej logistickej spoločnosti pôsobiacej vo viac ako 250 krajinách. Zakladateľmi podniku sú Adrian Dalsey, Larry Hillblom a Robert Lynn, ktorí najprv poskytovali kuriérne služby medzi USA a Havajom a neskôr svoje podnikanie rozšírili ďalej. Spoločnosť DHL, ktorá je pomenovaná podľa začiatočných písmen v priezviskách spo-mínanej trojice, po roku 2000 odkúpila nemecká Deutsche Post World Net.

Futaba Czech, s.r.o.

Futaba 15
Výrobce automobilových dílů chystá nové projekty

Havlíčkobrodská společnost Futaba Czech, s.r.o., se specializuje na výrobu karosářských a podvozkových dílů a produkuje výfukové systémy pro přední automobilky. Narůstající požadavky ze strany automotivu zvládá s japonským řádem a odhodlaností. Tyto hodnoty podniku vtiskla mateřská společnost z Japonska. Nadnárodní koncern má kromě České republiky pobočky také v Anglii, v Číně nebo ve Spojených státech.

ISTERMEAT, a.s.

Istermeat 19
Prioritou je tradícia a kvalita mäsových výrobkov

Producent mäsa a mäsových výrobkov z Dunajskej Stredy, akciová spoločnosť ISTERMEAT, došla v roku 2016 po rokoch hľadania k bodu zlomu. Svoju produkciu za posledné tri roky strojnásobila. Kým v roku 2016 porazili 51-tisíc ošípaných, v roku 2017 to bolo 106-tisíc a minulý rok už 143-tisíc ošípaných. Obrat v roku 2018 dosiahol 30 mil. eur, o 7 mil. eur viac ako v roku 2017. Ako pripomína výkonný riaditeľ Ing. Zoltán Fitos, s ktorým sme sa rozprávali o minulosti aj súčasnosti spoločnosti ISTERMEAT, „podstatnú časť hospodárskeho výsledku pohltia vysoké investície z vlastných zdrojov.

Danone a.s.

danone 19
Značka, která naučila Čechy a Slováky jíst jogurty, slaví stovku

Do prvních jogurtů značky Danone zabořili lidé lžičky v roce 1919. Isaac Carasso je vyrobil v malé továrně ve Španělsku a pojmenoval je po svém prvorozeném synu Danielovi. V Barceloně je tehdy prodávaly pouze lékárny. Jogurty totiž hlavně pomáhaly léčit střevní potíže malých dětí. Od začátku je tak značka Danone spojená se zdravou výživou. Letos nadnárodní společnost slaví stoleté výročí a na trh uvede celou řadu novinek.

Národní agentura pro informační a komunikační technologie, s.p.

Realizujeme projekty, které mají dopad na každého občana

Profesionální služby v oblasti informačních a komunikačních technologií, ze kterých v konečném důsledku profituje každý občan České republiky, poskytuje Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT). Jedná se o státní podnik, který byl založen 1. února 2016 jako servisní organizace ministerstva vnitra. Pracuje v něm zhruba 370 zaměstnanců a vnitřní strukturu tvoří více než 40 regionálních pracovišť.

PPL CZ, s.r.o.

ppl cz 19
Dál chceme rozvíjet vášeň pro balíky

Společnost PPL CZ si od roku 1995 vybudovala pozici jedničky na trhu vnitrostátních a mezinárodních přepravních služeb pro firmy a podnikatele. S cílem posílit pozici lídra a připravit se na nové výzvy, zejména v oblasti eCommerce, se jejího řízení letos v březnu ujal Petr Horák. Ve funkci generálního ředitele zodpovídá za tým, ve kterém pracuje 800 zaměstnanců a 1700 řidičů, kteří doručí více než 29 milionů zásilek ročně.

Slovenská správa ciest

Slovenska sprava ciest 16
Prioritou bude maximálne využitie európskych zdrojov

Slovenská správa ciest (SSC) je samostatná rozpočtová organizácia, ktorú zriadilo k 1. januáru 1996 vtedajšie Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií SR. K jej hlavným úlohám patrí správa viac než 3185 km ciest I. triedy a súvisiacich pozemkov vo vlastníctve Slovenska vrátane investorskej činnosti. Okrem toho zabezpečuje aj dopravné plánovanie, dopravné inžinierstvo, centrálnu technickú evidenciu cestných komunikácií a ďalšie aktivity, ktoré prispievajú k zlepšovaniu stavu cestnej siete krajiny.

CANIS Safety a.s.

Canis safety 15
Drží krok s dobou, proniká na nové trhy a modernizuje centrální sklad

Pro řadu řemeslníků, operátorů výroby a lidí, kteří pracují v náročných podmínkách, je naprosto nezbytné pořídit si dobré pracovní oblečení a ochranné pomůcky. Často pro ně zajdou do některé ze sítě maloobchodních nebo velkoobchodních prodejen CANIS Safety. Společnost s obratem 2,5 miliardy korun ročně se na pozici významného dovozce, výrobce a distributora pracovního oblečení i ochranných pomůcek a prostředků vypracovala doslova od píky.

Slovenský vodohospodársky podnik, š.p.

SVP 1 14
Finančne náročné investície umožnili eurofondy

Slovenský vodohospodársky podnik (SVP), š.p., je už viac ako 20 rokov správcom vodných tokov a povodí na Slovensku. Zabezpečuje starostlivosť o vodné toky a na nich vybudovaný hmotný investičný majetok, stará sa o kvantitu a kvalitu povrchových a podzemných vôd. Spravuje vodné toky v dĺžke 33 673 km, 295 vodných nádrží, 3158 km ochranných hrádzí a kanálovú sieť dlhú 1605 km. Celková plocha povodí dosahuje takmer 50-tisíc km2. SVP má celoštátnu pôsobnosť, ktorú zabezpečujú štyri odštepné závody v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a Piešťanoch.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...