1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

OSTROJ a.s.

OSTROJ 23
Od důlních strojů k diverzifikovanému výrobnímu portfoliu

OSTROJ a.s., je ryze českou akciovou společností, její sídlo a výrobní závod se nachází v Opavě. Společnost zaměstnává zhruba 800 pracovníků především z regionu Opavska. V posledních pěti letech (2017 – 2022) společnost dosahovala tržeb mezi 1,0 – 1,9 miliardy Kč za rok.

PELLENC, s.r.o.

PELLENC 22
S nami bude (nielen) o váš vinič dokonale postarané

Keď sa v roku 1973 Roger Pellenc prechádzal vinicami vo francúzskom regióne Vaucluse, premýšľal o tom, ako by tamojším vinárom zlepšil a zjednodušil ich prácu. Tento nápad pretavil do zostrojenia zariadenia na strihanie hrozna, ktoré bolo prvým krokom v ceste za založením spoločnosti PELLENC.

Ředitelství silnic a dálnic ČR

RSD CR 1 14
Letošní rok je ve znamení masivní výstavby dálnic a obchvatů

Přestože je ekonomická situace Česka v posledních letech ovlivněna dopady různých událostí, objem finančních prostředků směřujících do výstavby dopravní infrastruktury je zajištěn na dostatečné úrovni. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) tak může nadále připravovat a realizovat projekty na dálnicích a silnicích I. tříd, které má ze zákona ve správě. Současná i plánovaná výstavba silniční a dálniční infrastruktury nemá v dosavadní historii obdobu.

SWEP Slovakia, s.r.o.

swep 17
Z energetickej krízy ťažíme maximum

V Malajzii, Číne, Spojených štátoch amerických, vo Švédsku a na Slovensku. V týchto krajinách má svoje zastúpenia koncern SWEP – popredný dodávateľ spájkovaných doskových tepelných výmenníkov pre kúrenie, vetranie, klimatizáciu a priemyselné systémy. Prostredníctvom piatich strategicky umiestnených výrobných závodov dokáže obsluhovať trhy na celom svete.

TOS VARNSDORF, a.s.

TOS Varnsdorf
Dál pracujeme na technických i softwarových novinkách

„Na rok 2022 jsme si naplánovali tržby v hodnotě 1,3 miliardy korun a tento cíl se nám podařilo stoprocentně splnit,“ říká Miloš Holakovský, obchodní ředitel společnosti TOS VARNSDORF, která je předním světovým výrobcem vysoce výkonných, technicky špičkových a maximálně spolehlivých obráběcích strojů se specializací na horizontální frézovací a vyvrtávací stroje a obráběcí centra.

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.

zssk 17
S cieľom zlepšiť a zefektívniť fungovanie založila dcérsky podnik

Minulý rok podpísala Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s. (ZSSK CARGO), kontrakt na modernizáciu 20 rušňov radu 742 s opciou na ďalších 20 rušňov. Prvých 20 má byť dodaných do konca roku 2024. Tieto hnacie dráhové vozidlá (HDV) podporia miestnu vozbu a znížia náklady na prevádzkovanie jednotlivých vozňových zásielok.

Žilinská univerzita v Žiline

Zilinska univ 17
Ako koordinátor vesmírneho projektu bude vyvíjať elektronické systémy s pokročilou technológiou

Žilinská univerzita v Žiline (UNIZA) si tento rok pripomenie 70 rokov histórie a skúseností, ktoré už dnes ovplyvňujú budúcnosť. Pri príležitosti významného jubilea pripravuje stretnutie absolventov, podujatie UNIZA Dokorán pre širokú verejnosť, rôzne športové podujatia a mnohé ďalšie aktivity.

Eissmann Automotive Slovensko s.r.o.

Eismann auto SK23
Rozhodujúci je zmysel pre detail

Eissmann Group sa už viac ako polstoročie venuje výrobe dielov pre vnútorné vybavenie vozidiel s tou najvyššou kvalitou. Počiatky tejto nemeckej firmy siahajú do roku 1964, keď Helmut Eissmann so synmi začali podnikať v oblasti dizajnu, produkcie a predaja automobilových doplnkov. Po postupnom rozširovaní výroby rôzneho sortimentu prišiel v druhej polovici 90. rokov minulého storočia skutočný rozmach, kedy nemecký producent založil výrobné pobočky v Maďarsku, Česku a Južnej Afrike.

SAM - SHIPBUILDING AND MACHINERY a.s.

SAM 1 14
Sme prvou voľbou pre našich kľúčových zákazníkov

Akciová spoločnosť SAM - SHIPBUILDING AND MACHINERY je zameraná na vývoj a stavbu širokej škály plavidiel, ako aj na dodávky technológií pre rôzne odvetvia priemyslu. Prostredníctvom svojich piatich divízií v Bratislave, Komárne a Liptovskom Mikuláši pôsobí v odvetviach strojárstva, chémie a petrochémie.

Faurecia Plzeň, s.r.o.

Faurecia plzen21
Rozbíháme nové projekty, letos přibereme stovky lidí

Ačkoli se v automobilovém průmyslu všeobecně hovoří o útlumu, výrobní linky ve společnosti Faurecia Plzeň, s.r.o., běží naplno. Společnost chce letos přijmout až tři sta nových lidí. Podnik spadá do skupiny Forvia Group, celosvětově známého dodavatele pro automobilový průmysl. V plzeňském závodě produkují sedačky do automobilů, přičemž každá z nich je specifická a liší se například barvou, výbavou i funkcí.

Baumit, spol. s r.o.

Baumit SK 17
Koncepcia udržateľnosti je založená na inováciách

V histórii spoločnosti Baumit nachádzame niekoľko míľnikov, ktoré významne ovplyvnili rozvoj stavebníctva, a to nielen v jej domovskom regióne. Patrí sem napríklad prvá zmienka o peci na pálenie vápna na ceste smerom na Gutenstein v Rakúsku z roku 1810 či začiatok prevádzky prvého mechanického drviča kameňa v roku 1920, keďže až dovtedy sa kameň drvil ručne.

GOHR, s.r.o.

gohr 18
Špecialista na výrobu ťažkých oceľových konštrukcií

Ťažké oceľové konštrukcie pre tunelovú techniku, drviace zariadenia, stavebné stroje, dopravníky pre hute a valcovne. Spoločnosť GOHR, s.r.o., vo Veľkom Šariši dokáže vyrobiť konštrukciu pre akékoľvek priemyselné odvetvie. Dôkazom je široké spektrum zákazníkov s medzinárodným pôsobením a aktivitami po celom svete.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...