1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Peikko Slovakia, s.r.o.

Peikko 19
Inovatívne riešenia pre každý druh stavieb

Spoločnosť Peikko je rodinným podnikom založeným v roku 1965 vo Fínsku. Špecializuje sa na výrobu kompozitných nosníkov a produktov na spojovanie betónových prvkov. Celosvetovo zamestnáva 1800 ľudí a ročný obrat sa vlani vyšplhal na cca 220 miliónov eur. Svojich 9 výrobných závodov má vo Fínsku, na Slovensku, v Litve, Nemecku, Rusku, Spojených arabských emirátoch, Číne, Spojených štátoch amerických a v Austrálii. V priebehu roku 2018 boli otvorené dve fabriky v ruskom Petrohrade a v rumunskej Bukurešti a predajné pobočky pribudli v Egypte a Juhoafrickej republike.

EUROVIA CS, a.s. závod mosty a konstrukce

Eurovia sk 19
Staví technologicky náročné mosty v Česku i na Slovensku

Postavit most přes řeku nebo dálnici je ve stavebnictví obzvlášť náročná disciplína. Ke špičkám ve svém oboru se řadí společnost EUROVIA CS, a.s., potažmo její závod mosty a konstrukce. Za sebou má například stavbu Starého mostu v Bratislavě, kterou zvládla v rekordním čase dvou let. Nyní se podílí na rekonstrukci mostů v rámci oprav na nejvytíženější české dálnici D1.

Nemocnica Zvolen, a.s.

Nemocnica Zvolen 18
Ponúkame kvalitnú zdravotnú starostlivosť a empatický prístup

Mottom a dlhodobým cieľom Nemocnice Zvolen je vybudovanie modernej nemocnice s kvalitnou zdravotnou starostlivosťou a empatickým prístupom ku všetkým potrebám pacientov. Na splnenie tohto predsavzatia bolo potrebné nemocnicu ekonomicky zastabilizovať a pripraviť ju na ďalší efektívny rozvoj, ktorý prinesie ľuďom v regióne istotu, že dostanú kvalitnú a rýchlu lekársku pomoc.

Confal a.s.

Maximálne využívame vzájomnú synergiu našich projektov

„Posilnení úspechmi v predchádzajúcom období, nakreslili sme si ambiciózny obchodný plán,“ tak znie úvodná veta z výročnej správy spoločnosti Confal a.s., a aktuálnou je aj v tomto účtovnom období. Hospodárske výsledky spoločnosti zo Slovenskej Ľupče na seba kontinuálne nadväzovali aj vlani a premietajú sa nielen do zvyšovania objemu výroby, ale aj do rozširovania činností, personálneho rastu a technologického rozvoja firmy. O prevádzke spoločnosti a aktuálnych výzvach v odvetví spracovania hliníka sme sa zhovárali s Branislavom Petrom, predsedom predstavenstva firmy Confal a.s.

Prysmian Kablo, s.r.o.

Prysmian kablo 19
Vyvíja a vyrába káble aj pre švajčiarsky CERN

Spoločnosť Prysmian Kablo, s.r.o., ktorá do 31. októbra 2018 pôsobila pod názvom Draka Comteq Slovakia, s.r.o., je súčasťou koncernu Prysmian Group, svetového lídra v odvetví výroby káblov a systémov pre telekomunikácie a energetiku. S viac ako 30-tisíc zamestnancami a 112 závodmi na 6 kontinentoch sveta má koncern silnú pozíciu na trhoch s vyspelými technológiami a ponúka v branži najširšie portfólio výrobkov, služieb, technológií a know-how.

Severoslovenské vodárne a kanalizácie, a.s.

Severoslov vodarne kanalizacie 19
Cieľom je vyššia kvalita života a ochrana životného prostredia

Severoslovenské vodárne a kanalizácie, a.s. (SEVAK), vznikli v roku 2006 ako nástupnícka spoločnosť Severoslovenskej vodárenskej spoločnosti. Akcionármi SEVAK sú výlučne mestá a obce. Až 96,5 % akcií vlastní 102 miest a obcí z regiónov Žiliny a Kysúc, 0,11 % vlastní sedem obcí z regiónov Oravy a Považia a 3,39 % akcií je na účte SEVAK.

SHP Harmanec, a.s.

SHP group 17
Na trh uviedol nový 4-vrstvový toaletný papier

Toaletný papier, kuchynské utierky, vreckovky, kozmetické utierky aj výrobky priemyselnej hygieny. To všetko zahŕňa široké portfólio výrobkov akciovej spoločnosti SHP Harmanec, ktorá je súčasťou nadnárodného koncernu SHP Group (Slovak Hygienic Paper Group/SHPG). Jedná sa o skupinu výrobných a obchodných spoločností z oblasti celulózo-papierenského priemyslu, ktorá zastrešuje 12 spoločností v 6 európskych krajinách s ročným obratom okolo 205 miliónov eur.

Technická univerzita v Košiciach

TUKE 16
Jedna z najatraktívnejších slovenských škôl

V aktuálnom akademickom roku 2018/2019 študuje na všetkých deviatich fakultách Technickej univerzity v Košiciach (TUKE) viac ako 9-tisíc študentov. Ich počet sa v porovnaní s minulým akademickým rokom zvýšil o takmer 4 %, počet prvákov bakalárskeho štúdia sa zvýšil dokonca o 12 %. Nárast zaznamenala škola aj v počte študentov zo Slovenska, keď počet prihlášok uchádzačov do 1. ročníka bakalárskeho štúdia stúpol v minulom akademickom roku o 9 %.

Vetropack Nemšová, s.r.o.

Vetropack 19
Pridajte sa k priateľom skla, nech je nás viac

Sklo ako obalový materiál je najpriateľskejšie k životnému prostrediu, keďže je nekonečne recyklovateľné. Slovenskí spotrebitelia sa ešte donedávna primárne rozhodovali len na základe ekonomických ukazovateľov, ekologické faktory nebrali do úvahy. Zdá sa však, že situácia sa mení a životné prostredie rezonuje aj u domácich zákazníkov čoraz intenzívnejšie. Túto tendenciu potvrdzuje aj firma Vetropack Nemšová – jediný výrobca obalového skla na Slovensku. Ďalšie podrobnosti súvisiace s prevádzkou sklárskeho podniku nám v rozhovore priblížil Ing. Boris Sluka, generálny riaditeľ spoločnosti.

Tiberina Automotive Bělá, spol. s r.o.

Tiberina automotive Bela 15
Špičkové komponenty ocenené zákazníkmi aj partnermi

Spoločnosť Tiberina Automotive Bělá, spol. s r.o., je súčasťou talianskej Tiberina Group a sídli v stredočeskom meste Bělá pod Bezdězem. Skupina Tiberina sa zameriava na výrobu kovových súčiastok pre automobily a jej závody sa nachádzajú v Taliansku, Turecku, Nemecku, Brazílii a Argentíne. Závod v Bělej pod Bezdězem zapadá do koncepcie skupiny výrobou dielov pre známe automobilové koncerny ako Škoda, Fiat a PSA.

Slovenský vodohospodársky podnik, š.p.

Slovenky vodohospodarsky podnik15
Starostlivosť o vodné toky a stavby

33 677 km vodných tokov, 49 034 km2 celkovej plochy povodí, 4186 km ochranných hrádzí, 1605 km odvodňovacích kanálov, viac ako 300 vodných stavieb, 15 plavebných komôr či 38 malých vodných elektrární – to sú len niektoré z kvantitatívnych ukazovateľov ilustrujúcich rozsah povodia a vodárenských stavieb, ktoré už viac ako dve dekády spravuje Slovenský vodohospodársky podnik (SVP).

MATADOR Automotive Vráble, a.s.

Budúci priamy dodávateľ pre Jaguar Land Rover

MATADOR je značka, ktorá sa za desiatky rokov stala synonymom kvality, ktorej nositeľom boli predovšetkým pneumatiky s rovnomenným názvom. Už viac než desaťročie je však gumárenská divízia v rukách spoločnosti Continental AG a MATADOR sa transformoval z lídra v oblasti produkcie pneumatík na špičkového Tier 1 dodávateľa.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...