1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.

ZSSK cargo SK
S dôrazom na stratégiu modernej spoločnosti

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia (ZSSK CARGO) spolupracuje na bilaterálnej a multilaterálnej úrovni s cieľom podporovať interoperabilitu nákladnej dopravy v smere východ – západ. Cez spoluprácu s ďalšími železničnými spoločnosťami v inštitúciách EÚ a multilaterálnymi pracovnými skupinami ZSSK CARGO zdôrazňuje budúcu stratégiu modernej spoločnosti.

STORY DESIGN, a.s.

Story design 19
Známa značka modifikuje svoje obchodné meno

Jednotka na českom trhu v poskytovaní designu, vývoja, výroby a inštalácie jedinečných atypických a kvalitných interiérov komerčných priestorov, STORY DESIGN, a.s., so sídlom v Litomyšli, sa v roku 2015 pridala do rakúskej materskej skupiny Umdasch, ktorá pôsobí v 70 krajinách sveta. STORY DESIGN však od 1. júla 2019 zmenil aj svoje obchodné meno a teraz funguje pod názvom umdasch Story Design.

MTX, spol. s r.o.

mtx 19
Špička vo výrobe športových a úžitkových vozidiel

Keď sa v roku 1969 rozhodla partia pretekárov založiť len z čistého nadšenia a túžby spoločnosť, ktorá by im pomohla túto vášeň prevádzkovať na profesionálnej úrovni, ešte netušila, aký prevrat spôsobí nielen na poli českého automobilového priemyslu, ale aj toho svetového. Jedným zo zakladajúcich členov podniku Metalex, ktorý vznikol ako účelové zariadenie Automotoklubu v rámci vtedajšej motoristickej organizácie, bol aj Petr Bold.

HUBERT J.E., s.r.o.

Hubert JE 16
Klenot slovenských šumivých vín

Prvé vinárstvo na výrobu šumivého vína k nám priniesla láska medzi mužom a ženou. Legenda hovorí, že ho založil francúzsky vojak Johann Evangelist Hubert, ktorý sa zamiloval do krásnej ošetrovateľky Paulíny počas svojho zotavovania sa vo vojenskom lazarete v Prešporku. Miestne vinice mu učarovali natoľko, že sa rozhodol naplno venovať výrobe tohto nápoja, pre nás trochu netradičným spôsobom. J. E. Hubert využil poznatky zo svojho rodiska a založil si firmu na výrobu šumivého vína. Pomenoval ju Hubert-Champagner Fabrik. Spočiatku mu nikto neveril, no Johann sa nenechal odradiť.

Dibaq a.s.

Hledáme nové cesty ve výživě zvířat, proto investujeme do vývoje

V malebném podhůří Orlických hor našla své zázemí společnost Dibaq a.s., která vyrábí krmiva pro psy, domácí i hospodářská zvířata. Ke zvířatům tady mají blízko, kromě výroby krmiv totiž sami chovají psy a ovce, pracují na polích, starají se o koně. Jako jedni z prvních začali v Evropě používat čerstvé maso při výrobě krmiv pro kočky a psy. „Spokojené a zdravé zvíře rovná se spokojený a šťastný zákazník, a to je naplnění našeho poslání,“ říká v rozhovoru generální ředitel Ing. Petr Křivohlávek.

Ammeraal Beltech, s.r.o.

Ammeral Beltech 19
Tvrdé konkurenční prostředí je naším motorem

Stále výkonnější komponenty pro logistiku, manipulaci a transport různých výrobků jsou doménou mezinárodní společnosti Ammeraal Beltech, jejíž kořeny sahají do roku 1950, kdy Holanďan Thomas Ammeraal vynalezl nekonečně tkaný dopravní pás. Firma se postupně prosadila po celém světě, kde má 2500 zaměstnanců, kteří pracují v 10 výrobních závodech a ve více než 80 prodejních a výrobních centrech. V roce 2017 činil celkový obrat společnosti 385 milionů euro.

Bochemie, a.s.

Bochemie 19
Silný hráč zásobuje trh novými inovatívnymi produktmi

Bohumínska chemie (odtiaľ skratka Bochemie) píše svoju históriu už 115 rokov. Svoje know-how buduje už od čias svojej predchodkyne, spoločnosti Österreichisches Chemikalienwerk Rudolf Goldschmidt & Komp, ktorá vznikla v roku 1904. V tom čase sa podnik zaoberal produkciou dechtových a zinkových farieb aj polykryštalického kremíku, teda výrobou chémie.

Fyzikální ústav Akademie věd České republiky

Fyz.ustav 2 14
Výzkum pevných látek je pro nás velmi důležitý

Největší ústav Akademie věd ČR zkoumá celou škálu témat. Některá jsou lidskému životu docela blízká, jako je fyzika pevných látek, některá jsou vzdálenější, jako třeba kosmologie. O Fyzikálním ústavu Akademie věd ČR bylo slyšet hlavně v souvislosti se supervýkonnými lasery v Dolních Břežanech. Ačkoli se ústav primárně soustředí na základní výzkum, občas představí aplikace, z nichž má přímý užitek průmysl, zdravotnictví či farmacie. „Vždy máme radost, když se nám podaří vyvinout konkrétní aplikaci,“ říká v rozhovoru ředitel ústavu RNDr. Michael Prouza, Ph.D.

ROCKWOOL, a.s.

rockwool 19
V Bohumíně vyrábí nehořlavé izolace z kamenné vlny pro celý svět

Světový lídr v oblasti výroby produktů z kamenné vlny, skupina ROCKWOOL, má své sídlo v dánském městě Hedehusene. První izolaci z kamenné vlny tady vyrobili v roce 1937. Nyní společnost zaměstnává 10 800 lidí a působí ve 38 zemích, kde provozuje 40 výrobních závodů. Jedním z nich je i český závod v Bohumíně, který zahájil výrobu v roce 1998.

Aircraft Industries, a.s.

Aircraft industries 15
Tradiční výrobce letounů úspěšně otestoval nový model L 410 NG

V dubnu před 50 lety se v Kunovicích do vzduchu poprvé vznesl legendární letoun L 410. Tato událost předznamenala úspěšnou budoucnost podniku LET, dnes Aircraft Industries, a.s. Za více než 80 let se v místní továrně zrodila řada letadel, ať už to byly kluzáky, zemědělské letouny, cvičné proudové letouny nebo malá dopravní letadla, jimiž podnik proslul. „Stvořili jsme a stále vyrábíme univerzální, odolný a spolehlivý letoun, který má i v novém tisíciletí co nabídnout,“ říká Ilona Plšková, generální ředitelka společnosti. V rozhovoru pro časopis Průmysl Dnes prozradila, čím je výjimečný inovovaný letoun L 410 NG.

Žilinská univerzita v Žiline

Zilinska univ 17
Moderná univerzita so smelými víziami

K atribútom modernej univerzity patria zanietení študenti, zainteresovaní zamestnávatelia, špičkové vybavenie a kooperácia s domácimi a zahraničnými partnermi. Žilinská univerzita v Žiline (UNIZA) je zaradená k lídrom v prepájaní vzdelávacieho a výskumného potenciálu s aktuálnymi trendmi v univerzitnej sfére. „Nevyhnutnou podmienkou dlhodobej konkurencieschopnosti univerzít na celosvetovej, európskej aj národnej úrovni je internacionalizácia. Ako veľkú výzvu vnímame projekt European Universities Network zaradený do projektovej schémy ERASMUS+, pretože poskytuje priestor pre upevňovanie strategickej spolupráce medzi európskymi univerzitami,“ vysvetľuje rektor UNIZA prof. Ing. Jozef Jandačka, PhD.

LEONI, spol. s r.o., odštepný závod Trenčín

Leoni 19
Výskum a vývoj je naša parketa

Nemecký gigant LEONI je globálny poskytovateľ produktov, riešení a služieb pre energetický a dátový manažment v automobilovom sektore a v iných odvetviach. Konsolidovaný predaj Skupiny dosiahol v uplynulom roku 5,1 miliardy eur a podieľalo sa na ňom takmer 92-tisíc zamestnancov pracujúcich v rámci Skupiny v 32 krajinách sveta. Jednou z nich je aj Slovensko, kde Skupina pôsobí už od roku 1992, aktuálne prostredníctvom troch odštepných závodov: v Trenčíne, Trenčianskej Teplej a Starej Turej.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...