1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

myWood Polomka Timber, s.r.o.

MyWood 19
Drevo – materiál na výrobu úspechu

myWood Polomka Timber predstavuje bývalý vládny podnik, ktorý sa po privatizácii dokázal presadiť ako súkromná spoločnosť a rastie spolu s jeho domovskou krajinou – Slovenskom. Spoločnosť vyrába produkty z dreva pre odvetvie stavebníctva. Momentálne zamestnáva približne 300 ľudí v obci Polomka neďaleko Brezna, pričom svoje výrobky exportuje do celého sveta. Výkonný riaditeľ Phillip Rettenmeier si našiel čas a pre časopis Priemysel Dnes rozpovedal príbeh o spoločnosti myWood.

Karlovarská krajská nemocnice, a.s.

Karlovarska nem 19
Investice nám umožnily skok mezi špičková pracoviště

Neskutečná proměna po stavební, technické i odborné stránce. Taková slova napadají Jitku Samákovou, generální ředitelku a předsedkyni představenstva Karlovarské krajské nemocnice, když má v krátkosti vystihnout největší a nejvýznamnější zdravotnické zařízení v Karlovarském kraji.

KABELSCHLEPP - SYSTEMTECHNIK, spol. s r.o.

Poskytuje servis najmä pre kovoobrábacie stroje

História úspešného nemeckého podniku KABELSCHLEPP siaha do roku 1953, kedy Dr. Gilbert Waninger, konštruktér spoločnosti Waldrich Siegen, vynašiel a patentoval vynález na reťazový nosič energetických prívodov. Firma KABELSCHLEPP bola založená v roku 1954 v nemeckom Siegene a o 10 rokov neskôr začala vyrábať prvé teleskopické kryty na ochranu vysokocitlivých vodiacich plôch obrábacích strojov. Na Slovensku sa výroba teleskopických krytov pre potreby výrobcov obrábacích strojov v Československu začala na základe zakúpenej licencie v roku 1977 v závode TOS Jasová pri Nových Zámkoch.

Lohmann & Rauscher, s.r.o.

Lohman rauscher 15
Extra úspěšný dodavatel rouškování pro operační sály

Nadnárodní koncern Lohmann & Rauscher, který je více než 160 let mezinárodním dodavatelem vysoce kvalitních zdravotnických a hygienických výrobků, má čtyři české závody. Hlavním a nejúspěšnějším je závod ve Slavkově u Brna, jehož klíčovým produktem je rouškování pro operační sály stovek tuzemských i zahraničních nemocnic. Celkově koncern v Česku zaměstnává bezmála 1200 lidí a za rok 2018 dosáhl obratu přes 2 miliardy korun.

Hansen Electric, spol. s r.o.

Hansen electrics
Světová dvojka prožívá výjimečně dobrý rok

Mezi důležitými obchodními cestami do Ruska a Bosny a Hercegoviny si na rozhovor našel čas ředitel opavské společnosti Hansen Electric Josef Šimeček. Jeho nabitý pracovní program svědčil o tom, že se firmě, která se již od 90. let zabývá výrobou špičkových nevýbušných elektrických zařízení pro důlní provozy s nebezpečím výbuchu, daří.

NAFTA, a.s.

Prioritou je spoľahlivá a bezpečná prevádzka

NAFTA, a.s., je operátorom najväčšieho komplexu podzemných zásobníkov na Slovensku. Má rozsiahle skúsenosti v oblasti skladovania a budovania podzemných zásobníkov zemného plynu a zároveň je slovenským lídrom v prieskume a ťažbe uhľovodíkov. Ako medzinárodná spoločnosť aktívne pôsobí v krajinách strednej Európy a svoje dlhoročné know-how uplatňuje okrem Slovenska aj v Českej republike, Nemecku, Rakúsku a na Ukrajine.

GeLiMa, a.s.

Gelima 19
Sústredí sa na výrobu kolagénu

Slovenský výrobca želatíny z Liptovského Mikuláša, akciová spoločnosť GeLiMa, vyprodukuje ročne 3500 ton želatíny, ktorú vyváža do celého sveta. Každoročný obrat na úrovni 20 až 25 mil. eur očakávajú aj v tomto roku, firmu ťahá dopredu kolagén. Akcie spoločnosti vlastní francúzsky koncern Weishardt. Ide o firmu založenú na rodinných tradíciách a tomu zodpovedá aj prístup k zamestnancom.

Schäfer – Sudex, s.r.o.

schafer sudex 18
Výrobce nerezových sudů hlásí top výsledky

Zhruba před rokem Zdeněk Zelený, obchodní ředitel a prokurista společnosti Schäfer – Sudex, s.r.o., v rozhovoru pro Průmysl Dnes prognózoval, že se tradičnímu výrobci nerezových KEG sudů v roce 2018 podaří navýšit prodeje o 10 %. Přesně tak se i stalo, protože firmy Schäfer – Sudex, s.r.o., z Ledče nad Sázavou a Schäfer Container Systems z Neunkirchenu loni společně vyrobily 1,2 milionu sudů, do kterých se stáčí především pivo z českých i zahraničních pivovarů.

SIAD Czech, spol. s r.o.

SIAD 19
Naše cíle a plány překračují horizont kvartálů

V roce 2018 slavila společnost SIAD Czech 25. výročí svého úspěšného působení na trhu technických plynů v Česku. Slavit mohla opravdu radostně, protože dosáhla výsledků, které patřily mezi nejlepší v historii. Na tržby, které přesáhly hranici 800 milionů korun, chce firma v letošním roce navázat. Očekává stabilní ekonomický růst ve výši 3 až 5 %, což se podle generálního ředitele Jiřího Langa v celoevropském kontextu jeví jako velice solidní výsledek.

Peikko Slovakia s.r.o.

Peikko 19
Má za sebou mimoriadne úspešné obdobie

Od roku 2007 funguje v Kráľovej nad Váhom v okrese Šaľa spoločnosť prinášajúca inovatívne riešenia, ktoré urýchľujú a zjednodušujú stavebný proces a zvyšujú bezpečnosť. Materský podnik vznikol v roku 1965 vo fínskom meste Lahti a hoci sa odvtedy rozrástol o ďalšie pobočky, stále funguje ako rodinná spoločnosť. Deviatim výrobným závodom, ktoré sa nachádzajú vo Fínsku, na Slovensku, v Litve, Nemecku, Rusku, Spojených arabských emirátoch, Číne, USA a Austrálii šéfuje výkonný riaditeľ Topi Paananen, syn zakladateľa.

SLOVARM, a.s.

Mesačne spracuje až 200 ton mosadze

Spoločnosť SLOVARM, a.s., čoskoro zavŕši druhú dekádu svojej existencie. Celkovo nadväzuje na 80-ročnú tradíciu výroby domových a bytových armatúr na Slovensku. Je členom skupiny Energy Group, má významné postavenie na trhoch v strednej a východnej Európe a viac ako 100 zmluvných a 30 kooperačných obchodných partnerov. Svoje výrobky exportuje do 24 krajín a v expanzii plánuje pokračovať aj naďalej. O prevádzke myjavského závodu, ako aj o ďalších plánoch spoločnosti nás v rozhovore informoval Ľuboš Omasta, vedúci obchodného úseku SLOVARM, a.s.

DHL Express (Slovakia), s.r.o.

DHL express 19
Robí maximum pre spokojnosť klienta

Spoločnosť, ktorá je nielen na Slovensku, ale aj kdekoľvek vo svete známa vďaka svojmu čer-venému logu na žltom pozadí, oslavuje tento rok okrúhle jubileum. 50 rokov svojej existencie, počas ktorých si vybudovala pozíciu poprednej logistickej spoločnosti pôsobiacej vo viac ako 250 krajinách. Zakladateľmi podniku sú Adrian Dalsey, Larry Hillblom a Robert Lynn, ktorí najprv poskytovali kuriérne služby medzi USA a Havajom a neskôr svoje podnikanie rozšírili ďalej. Spoločnosť DHL, ktorá je pomenovaná podľa začiatočných písmen v priezviskách spo-mínanej trojice, po roku 2000 odkúpila nemecká Deutsche Post World Net.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...