1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Slovenská správa ciest

ssc 2 14
Robíme maximum pre modernú, bezpečnú a kvalitnú cestnú sieť


Slovenská správa ciest (SSC) je rozpočtovou organizáciou zriadenou Ministerstvom dopravy, pôšt a telekomunikácií SR. Zodpovedá za údržbu, správu, ale do istej miery aj za bezpečnosť na slovenských cestách.

Fyzikální ústav Akademie věd ČR, v.v.i.

Fyz.ustav 2 14
U Prahy vzniká unikátní centrum, které přitáhne vědce z celého světa


Na půdě Fyzikálního ústavu Akademie věd České republiky v současnosti probíhá řada zajímavých výzkumných programů, z nichž mnohé jsou řešeny ve spolupráci se zahraničními odborníky a průmyslovými firmami. Klíčovým projektem ale zůstává laserové supercentrum ELI. Nejen o něm jsme vedli rozhovor s RNDr. Petrem Šittnerem, CSc., zástupcem ředitele Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR, v.v.i.

ZIPP BRATISLAVA, spol. s r.o.

ZIPP BA 1 14
Rozvoj podporujeme aj v neistých časoch


Spoločnosť ZIPP BRATISLAVA, spol. s r.o., oslávila v minulom roku 50. výročie svojej existencie. Za tento čas na trhu sa dá bilancovať kariéra, ktorá bola v prípade jednej z najväčších stavebných spoločností na Slovensku nesmierne bohatá na úspechy.

EUROVIA SK, a.s.

Eurovia 1 14
Charakterizuje nás spoľahlivosť a kvalita


Viac ako 60 rokov existencie podniku dokazuje stabilitu, spoľahlivosť a kvalitu na každom kroku. Spoločnosť vznikla v roku 1952, kedy boli z Krajských cestných služieb vytvorené národné podniky pod názvom Československé štátne cesty so sídlom v Košiciach a v Prešove.

Chemkostav, a.s.

chemkostav 1 14
Každá stavba stojí na ľuďoch


Keď mastný papier na kolenách robotníka, kus slaniny a turecký posed počas obeda na stavbe rozčúlia manažéra, môže to veštiť, že ide o človeka, ktorý má nie bežnú podnikateľskú filozofiu. Práve taký je Ing. Tibor Mačuga, predseda predstavenstva Chemkostav, a.s., Michalovce.

CEMMAC, a.s.

CEMMAC 1 14
Úspešní v tvrdom biznise


Spoločnosť CEMMAC, a.s., z Horného Srnia pôsobí v oblasti stavebníctva a výroby cementu už desiatky rokov a za ten čas si vybudovala stabilnú pozíciu na našom trhu. Nepriaznivá situácia v slovenskom stavebníctve a tvrdé konkurenčné prostredie v tomto odvetví kladú nové výzvy do riadenia tohto podniku.

Slovenský vodohospodársky podnik, š.p.

SVP 1 14
Našou doménou je starostlivosť o vodné toky


Správcu vodných tokov a povodí na Slovensku reprezentuje Slovenský vodohospodársky podnik, ktorý je zaradený medzi strategicky dôležité štátne podniky. V čase hroziacich globálnych zmien klímy vie vo vodnom hospodárstve SR pôsobiť ako racionálny hospodár.

ČEZ Teplárenská, a.s.

CEZ teplarenska 1 14
Potenciál vidí v úsporách tepelné energie


Poptávka po tepelné energii ze strany domácností klesá. Společnost ČEZ Teplárenská na situaci reaguje rozšiřováním služeb, mj. i z oblasti úspor energií. Na otázky odpovídal místopředseda představenstva a obchodní ředitel Ing. Petr Hodek, MBA.

ŠKODA PRAHA Invest, s.r.o.

Skoda praha invest 1 14
Popri klasických elektrárňach by nemali chýbať ani jadrové


V posledných rokoch stála ŠKODA PRAHA Invest, s.r.o., za vznikom mnohých veľkých energetických zariadení v Čechách a na Slovensku. Je pokračovateľkou viac ako pol storočia trvajúcej tradície úspešnej výstavby jadrových a tepelných elektrární v týchto dvoch malých štátoch uprostred Európy.

Elektrárna Chvaletice, a.s.

El Chvaletice 1 14
Nový majitel chystá rozsáhlou modernizaci


Hnědouhelná Elektrárna Chvaletice o celkovém instalovaném výkonu 800 MW změnila v září 2013 majitele. Severní energetická, a.s, plánuje zásadní modernizaci a ekologizaci elektrárny. A to i přesto, že zdroj využívá nejzdařilejší systém odsíření hnědouhelných elektráren v České republice.

Elektroenergetické montáže, a.s.

EEM 1 14
Veľké výzvy prijímame zodpovedne


Súčasná história spoločnosti Elektroenergetické montáže, a.s., (EEM) sa začína písať v roku 2003 v podobe dcérskej spoločnosti Stredoslovenskej energetiky. Doposiaľ pôsobila ako jedna z jej stavebno-montážnych divízií.

Hansen Electric, spol. s r.o.

Hansen electric 1 14
Inováciami proti recesii v banskom priemysle


Banský priemysel a predovšetkým samotná práca v podzemí patria medzi veľmi náročné a rizikové činnosti. Spoločnosť Hansen Electric, spol. s r.o., je popredným výrobcom elektrozariadení, ktoré sú pre svoju kvalitu a bezpečnosť s obľubou využívané v mnohých kútoch sveta.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...