1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Veľká Británia bude stavať nové plynové elektrárne

british flagLondýn - Britský premiér Rishi Sunak napriek ostrej kritike zo strany klimatických aktivistov oznámil plán výstavby nových plynových elektrární. Cieľom je, aby svetlo svietilo a účty za elektrinu zostali nízke, aj keď nesvieti slnko a nefúka vietor, napísal Sunak v príspevku pre utorkové vydanie denníka Telegraph.

V Spojenom kráľovstve je podľa denníka Telegraph v súčasnosti v prevádzke 32 plynových elektrární. Nové zariadenia majú nahradiť existujúce, z ktorých sú mnohé zastarané a čoskoro budú vyradené z prevádzky. V minulom roku parlamentná správa kritizovala vládu, že neplní ciele v oblasti rozvoja čistej energie v dôsledku oneskorenia výstavby nových plynových a veterných elektrární.

Sunak nedávno oznámil aj udelenie početných licencií na ťažbu ropy a zemného plynu. Tvrdenia kritikov, ktorí ho obviňujú z oslabovania klimatickej politiky krajiny, Sunak odmieta a trvá na tom, že Spojené kráľovstvo svoje ciele splní. Veľká Británia sa zaviazala stať sa klimaticky neutrálnou do roku 2050.

20.03.2024 TASR

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...