1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

SR má v porovnaní s krajinami V4 a Rakúska naďalej najdrahšie benzíny

Bratislava  (TASR) - Slovenská republika má v porovnaní s krajinami V4 a Rakúska naďalej najdrahšie benzíny. Nafta je lacnejšia v Poľsku a Rakúsku.

"Ak sa pozrieme na rebríčky cien pohonných látok bez daní, Slovensko je uprostred zoznamu okolitých krajín, ktoré sú členmi EÚ," informoval internetový portál natankuj.sk s odvolaním sa na údaje Európskej komisie platné k 31. januáru 2011.
"Z pohľadu daní ich pri benzínoch máme najvyššie z okolitých členských krajín Európskej únie. Pri nafte majú nižšie dane iba v Poľsku."
Benzíny na Slovensku sú oproti priemeru EÚ lacnejšie o 0,037 eura za liter. "Priemerná cena nafty v EÚ je vyššia oproti nám o 0,019 eura/l." Benzíny bez daní sú na Slovensku o 0,004 eura/l drahšie ako v EÚ. "Nafta bez daní je v našej krajine v porovnaní s priemerom EÚ drahšia o 0,019 eura/l."
Pre niektorých motoristov zo Slovenska sa viac oplatí tankovať v okolitých štátoch. Platí to ale len pre ľudí z okrajových častí severu, východu, juhu a juhozápadu SR.
V prípade, že sa vodič rozhodne ísť natankovať "na otočku" do zahraničia, do Poľska sa mu oplatí zájsť pre benzín v priemere 42 km od štartovacej pozície na Slovensku a približne 47 km pre naftu. Po benzíny sa do zahraničia oplatí ísť ešte do Rakúska, približne 28 km, a do Maďarska približne 13 km.

5.02.2011

(Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho súhlasu TASR porušením autorského zákona.)

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...