1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Spoločnosť Clear Hydrogen UK bude vyrábať 5 000 000 kg vodíka denne pomocou metódy od spoločnosti Proton Technologies

hydrogen Londýn - Spoločnosť Clear Hydrogen UK Ltd. (CHUK) s potešením oznamuje rozšírenie svojej dohody so spoločnosťou Proton Technologies.

 

Spoločnosť Proton má najlacnejšiu metódu výroby čistého vodíka, ktorá je najšetrnejšia k životnému prostrediu a je najlacnejšou metódou výroby vodíka.

Plán počíta s výrobou čistého vodíka zo starnúcich britských ropných ložísk na mori a súčasne so sekvestráciou obrovských množstiev CO2 ako pevného uhličitanu v rámci rovnakých systémov.

V roku 2021 investovali zakladatelia spoločnosti CHUK do spoločnosti Proton 3,7 milióna kanadských dolárov, aby získali licenciu na výrobu 20 ton vodíka denne na použitie vo Veľkej Británii a Írsku. Dnes oznámené rozšírenie je 250x väčšie, čo dáva predpokladanú celkovú hodnotu licencie až 925 miliónov CAD pre 5000 ton denne. Podmienky zahŕňajú, že 45% podiel v spoločnosti CHUK pripadne spoločnosti Proton, ktorá bude tímu spoločnosti CHUK poskytovať zvýšenú technickú podporu a dohľad nad riadením. Dvaja zo zakladateľov spoločnosti CHUK sa tiež stanú členmi predstavenstva spoločnosti Proton.

Predseda spoločnosti CHUK Hertford King k tomu uviedol nasledujúce: „Tešíme sa na pracovné miesta a ekonomickú istotu, ktorú Spojenému kráľovstvu prinesie využitie nízko nákladovej technológie spoločnosti Proton, uhlíkovo negatívnej technológie, ktorá využije zariadenia, majetok, znalosti v oblasti offshore a ľudí, ktorí už podporujú výrobu energie v oblasti pobrežných vôd. Naším zámerom je, aby sa spoločnosť CHUK stala dôležitou súčasťou úsilia Spojeného kráľovstva o dosiahnutie nízkouhlíkovej energetickej nezávislosti, a naša dohoda so spoločnosťou Proton je veľkým krokom, ktorý nám pomôže tento cieľ dosiahnuť."

Predseda predstavenstva spoločnosti Proton Technologies Grant Strem povedal: „Naším poslaním je rozšíriť túto nesmierne škálovateľnú technológiu čistej energie po celom svete tak rýchlo, ako si to budeme môcť dovoliť. Radi spolupracujeme s rozhodnými a schopnými skupinami, ako je CHUK, aby sme naplnili dohody o odbere , ktoré sú už v pokročilom štádiu rokovaní. Prispôsobenie hardvérových riešení spoločnosti Proton pre použitie na mori je v technických možnostiach odborníkov v Spojenom kráľovstve a toto partnerstvo so spoločnosťou CHUK je dobrou správou pre životné prostredie a britskú ekonomiku všeobecne. Energetický sektor dosahuje ročne zhruba 10 biliónov dolárov. Očakávame, že budeme vyrábať vodík s nižšími energetickými nákladmi ako zemný plyn; dôsledky tejto skutočnosti sú značné."

10.05.2022 TASR

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...