1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

ČEZ Slovensko získavajú každý týždeň takmer 1500 nových klientov

CEZ_logo
Bratislava - Takmer 1500 nových klientov získavajú každý týždeň ČEZ Slovensko pre odber plynu a elektriny, už získali viac ako 7000 klientov z radov domácností a malých podnikateľov.

SEPS, a.s., ČEPS, a.s., OKTE, a.s, a OTE, a.s.: koordinovane k ďalšiemu posilneniu česko-slovenského trhu s elektrinou

Dňa 14. februára 2011 sa v Prahe predstavitelia prevádzkovateľov prenosových sústav a organizátorov trhov s elektrinou Slovenskej a Českej republiky dohodli na spoločnom postupe pri rozširovaní česko-slovenského denného trhu s elektrinou.

Firma Seahawk Drilling zbankrotovala, doplatila na haváriu plošiny BP

drilling
Houston (TASR) - Americká ťažobná spoločnosť Seahawk Drilling oznámila, že podala žiadosť o ochranu pred veriteľmi a plánuje predať svoje plošiny na podmorskú ťažbu ropy za približne 105 miliónov USD (77,64 milióna eur).

VSE preinvestovala vlani 52 miliónov eur, najmä do distribučnej sústavy

Košice (TASR) - Skupina Východoslovenská energetika, a.s., (VSE) preinvestovala v roku 2010 viac ako 52 miliónov eur. Je to o 12,5 % viac ako v predošlom roku.

SR má v porovnaní s krajinami V4 a Rakúska naďalej najdrahšie benzíny

Bratislava  (TASR) - Slovenská republika má v porovnaní s krajinami V4 a Rakúska naďalej najdrahšie benzíny. Nafta je lacnejšia v Poľsku a Rakúsku.

Je čas na renesanciu atómovej energie, tvrdí český premiér Nečas

Brusel (TASR) - Jadrová energia by mala zažiť v ďalších rokoch svoju renesanciu a hlavným argumentom jeho pevného miesta v energetickom mixe je jeho vlastnosť nevypúšťania žiadnych emisií.

V Bruseli odštartoval jednodňový mimoriadny "energetický" summit

Brusel (TASR) - Mimoriadne zasadnutie Európskej rady, ktorému dominujú najmä témy o energetike, sa dnes začalo v jej sídle v Bruseli.

Exxon Mobil uzatvoril s Rosnefťou kontrakt na ťažbu ropy v Čiernom mori

exxon mobile
Davos - Americká ropná spoločnosť Exxon Mobil podpísala dohodu s ruskou ropnou firmou Rosnefť o rozvoji ropných a plynových ložísk v Čiernom mori.

Britská firma Heritage objavila v Iraku obrovské ložisko zemného plynu

Londýn/Bagdad (TASR) - Britská prieskumná spoločnosť Heritage Oil oznámila objavenie "obrovského ložiska zemného plynu" v Kurdskej autonómnej oblasti Iraku.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...