1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Transnefť súhlasí so zvýšením poplatkov za tranzit ropy v Bielorusku

Moskva 11. januára (TASR) - Ruský prevádzkovateľ ropovodov spoločnosť Transnefť súhlasí s 12,5-% zvýšením poplatkov za tranzit ropy cez územie Bieloruska od 1. februára 2011.

ČEZ v nasledujúcich piatich rokoch výrazne zvýši investície

CEZ_logo
Praha 10. januára (TASR) - Spoločnosť ČEZ bude v nasledujúcich piatich rokoch investovať o desiatky miliárd korún viac než v minulých rokoch.

E.ON spustila do prevádzky paroplynovú elektráreň pri Malženiciach

Bratislava 10. januára (TASR) - Energetická spoločnosť E.ON začiatkom roka 2011 uviedla do komerčnej prevádzky paroplynovú elektráreň pri obci Malženice v okrese Trnava, ktorá má inštalovaný elektrický výkon 430 megawattov (MW) a ročne vyrobí viac ako 3 miliardy kWh ekologickej elektriny.

Bielorusko ohlásilo zvýšenie poplatkov za prepravu komodity

Minsk 10. januára (TASR) - Od prvého februára dôjde k zvýšeniu tranzitného poplatku za ruskú ropu exportovanú do Európy o 12,5 %.

SES Tlmače získali nový kontrakt na Kube za 7,5 milióna eur

Zástupcovia akciovej spoločnosti Slovenské energetické strojárne (SES) Tlmače uzatvorili kontrakt v hodnote vyše 7,5 milióna eur s kubánskou niklovou spoločnosťou UNION del NIQUEL MOA.

Udržateľná budúcnosť závisí od evolúcie fotovoltiky

2. decembra sa v priestoroch hotela Carlton uskutočnil ďalší ročník medzinárodnej konferencie o fotovoltike. Panelisti zo Slovenska, Čiech, Holandska i Nemecka predstavili stav fotovoltiky v Európe, nové technológie a možnosti ďalšieho rozvoja.

P. Klímek: Situácia v Česku je "veľká slnečná blamáž"

solar_panels_small
Súčasný stav v solárnom biznise v Česku je dôsledkom zlej regulácie štátu, myslí si Petr Klímek z CZEPHO. Okrem štátu pochybil tiež regulačný úrad a distribučné spoločnosti. Zavedenie solárnej dane môže mať podľa jeho slov likvidačné dôsledky pre celý priemysel.

Slovenské elektrárne modernizáciou a zvýšením výkonu AE Bohunice poskytnú viac čistej elektriny

Nuclear_-Plant
Bratislava/Jaslovské Bohunice – Slovenské elektrárne, člen skupiny Enel, dokončili program modernizácie a zvyšovania výkonu na oboch blokoch jadrovej elektrárne Bohunice V2.
PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...