1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Brazílsky banský koncern Vale zvýšil v 2. kvartáli zisk o 74 %

vale_brazil_mining_company_logo
Sao Paulo - Brazílska banská spoločnosť Vale dosiahla v 2. štvrťroku rast čistého zisku o vyše 70 %, ku ktorému jej dopomohol rastúci dopyt po jej produktoch, ako aj vyššie ceny, najmä v prípade železnej rudy.

Čistý zisk Totalu v 2. kvartáli klesol o 6 % na 2,79 miliardy eur

Total_logo
Paríž - Francúzsky ropný koncern Total dosiahol v 2. štvrťroku 2011 nižší ako očakávaný zisk. Na príčine sú výpadky produkcie v Líbyi a v Severnom mori, nepriaznivý kurz eura a slabšie výsledky rafinérií.

Šéf BP Robert Dudley nevylúčil do budúcnosti rozdelenie firmy

BP
Londýn - Britská ropná firma BP nevylučuje, že by mohla v budúcnosti oddeliť rafinačnú časť od produkcie ropy, čo znamená rozdelenie firmy podľa vzoru ConocoPhillips.

Zisk Exxon Mobil vzrástol v 2. kvartáli o 41 % na 10,68 miliardy USD

oil-refinery2
New York - Americká ropná spoločnosť Exxon Mobil dosiahla v 2. štvrťroku tohto roka medziročný rast zisku o 41 %, keď podobne ako jej konkurencia vyťažila z vysokých cien ropy.

Čistý zisk firmy Shell sa v 2. štvrťroku 2011 takmer zdvojnásobil

shell_gas_station_1
Londýn - Čistý zisk britsko-holandskej ropnej spoločnosť Royal Dutch Shell sa v 2. štvrťroku 2011 takmer zdvojnásobil vďaka zdraženiu ropy a jednorazovým príjmom, ktoré prevážili aj negatívny vplyv poklesu produkcie na hospodárske výsledky firmy.

Zisk ConocoPhillips klesol v 2. kvartáli o približne 19 %

oil_rig_2
Houston - Americká ropná firma ConocoPhillips, ktorá sa pripravuje na oddelenie rafinačného biznisu, oznámila dnes medziročný pokles zisku za 2. štvrťrok tohto roka o približne 19 %.

Rumunsko zruší v štátnych energetických firmách 1300 pracovných miest

electricity
Bukurešť - Rumunská vláda zruší do konca tohto roka v troch štátnych energetických spoločnostiach 1300 pracovných miest.

Zisk Occidental Petroleum vzrástol v 2. kvartáli o 71 % na 1,82 mld. USD

Oil_rig
Los Angeles - Americká ropná firma Occidental Petroleum zaznamenala v 2. štvrťroku najvyšší zisk od roku 2008 potom, ako výpadok ťažby ropy v dôsledku konfliktu v Líbyi a Jemene nahradila zvýšená produkcia v Spojených štátoch.

BP dosiahol v 2. kvartáli zisk 5,6 miliardy USD

BP
Londýn - Britský ropný koncern BP zaznamenal v 2. kvartáli 2011 zisk, ale nižší, ako analytici očakávali.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...