1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Halliburton si veľa sľubuje od poľského trhu s bridlicovým plynom

bridlicovy_plyn
Londýn - Americká spoločnosť Halliburton predpokladá, že Poľsko jej poskytne nemalé možnosti k rastu, keďže viaceré veľké ropné firmy počítajú so vstupom na poľský trh s bridlicovým plynom.

Poľský parlament schválil zákon o výstavbe jadrovej elektrárne

Nuclear_Plant
Varšava - Poľský parlament schválil druhý z dvojice zákonov, ktoré sú potrebné na začatie výstavby prvej jadrovej elektrárne v krajine.

Rusko zastavilo Bielorusku dodávky energie pre nezaplatené účty

pylon_smal
Moskva - Ruský exportér elektrickej energie InterRao dnes oznámil, že zastavil dodávky elektriny do Bieloruska pre nezaplatené účty.

Buharsko zvýšilo dodávky elektriny do Grécka, ktoré zasiahli štrajky

electricityPylon
Sofia - Bulharsko zvýšilo dodávky elektriny do susedného Grécka. Dôvodom je rastúci dopyt po energii v krajine, ktorú sužujú štrajky vládnych zamestnancov, vrátane pracovníkov elektrární.

Nemecko sa odchodom od jadra stane svetovým pokusným poľom

nuclear_power_1
Düsseldorf/Londýn - Nový tón do diskusie o zmene energetickej politiky v Nemecku vniesol šéf koncernu E.ON Johannes Teyssen.

Island otvorí svoje podmorské ložiská ropy a plynu zahraničným investorom

Oil_rig
Reykjavík - Island plánuje túto jeseň otvoriť svoje výsostné vody zahraničným ropným firmám.

Nikos Invest vybuduje terminál na pohonné látky

oil_tanks_small
Bratislava - Spoločnosť NIKOS INVEST, s. r. o., dobuduje najnovší a najmodernejší terminál na uskladňovanie pohonných látok, mazív a olejov na Slovensku.

Bukóza Holding začal vyrábať elektrinu ďalším parným turbogenerátorom

Hencovce - Spoločnosť Bukóza Holding so sídlom v Hencovciach (okres Vranov nad Topľou) oficiálne uviedla do života nové technologické zariadenie, prostredníctvom ktorého dokáže efektívnejšie zužitkovať zostatkovú paru a následne vyrobiť pre svoju potrebu viac elektrickej energie ako doteraz.

EPH dokončuje rokovania o kúpe podielu v Slovak Gas Holdingu

gas fire big
Praha - Český Energetický a průmyslový holding (EPH) zrejme kúpi významný menšinový podiel v spoločnosti Slovak Gas Holding, ktorý vlastní 49 % v Slovenskom plynárenskom priemysle (SPP).

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...