Pri pestovaní biomasy je možné vytvoriť až 6000 pracovných miest
- Podrobnosti
- Kategória: Energetika

Bratislava - Pri pestovaní biomasy je možné na Slovensku vytvoriť v období 6 rokov až 6000 sezónnych pracovných miest.
Zisk Halliburtonu vzrástol v 1. kvartáli viac než dvojnásobne
- Podrobnosti
- Kategória: Energetika
New York - Čistý zisk americkej spoločnosti Halliburton vzrástol v 1. štvrťroku viac než dvojnásobne po tom, ako sa zvýšili ťažobné aktivity v Severnej Amerike.
Prevádzka atómových blokov bola vlani v SR bezpečná a spoľahlivá
- Podrobnosti
- Kategória: Energetika
Bratislava - Úrad jadrového dozoru (ÚJD) SR vyhodnotil prevádzku blokov atómovej elektrárne (AE) Bohunice V-1, aj V-2 v roku 2010 ako bezpečnú a spoľahlivú, bez závažných nedostatkov v oblasti jadrovej bezpečnosti.
Cena ropy stagnuje z dôvodu zmiešaných fundamentov
- Podrobnosti
- Kategória: Energetika
Singapur - Ceny ropy stagnujú. Ropa Brent mierne klesla a americká WTI zasa mierne posilnila.
V Dukovanoch pre netesnosť opäť odstavili 4. blok
- Podrobnosti
- Kategória: Energetika
Praha/Dukovany – V českej jadrovej elektrárni Dukovany došlo k opakovanej netesnosti armatúry primárneho okruhu 4. reaktora, preto obsluha reaktor odstavila.
SR má v porovnaní s krajinami V4 a Rakúska najdrahšie benzíny
- Podrobnosti
- Kategória: Energetika
Bratislava - Slovensko má v porovnaní s krajinami V4 a Rakúska najdrahšie benzíny. Nafta je lacnejšia iba v Poľsku.
Na trh s plynom pre domácnosti vstúpila spoločnosť RWE Gas Slovensko
- Podrobnosti
- Kategória: Energetika
Bratislava - Spoločnosť RWE Gas Slovensko dnes oznámila, že vstupuje na trh s predajom zemného plynu pre domácnosti.
Najviac veternej energie v Európe v roku 2010 vyprodukovalo Španielsko
- Podrobnosti
- Kategória: Energetika
Madrid - Španielsko v minulom roku vyrobilo najviac energie z vetra v Európe a prvýkrát tak predstihlo doterajšieho lídra Nemecko.
V domácnostiach v blízkosti solárnych elektrární praskajú žiarovky
- Podrobnosti
- Kategória: Energetika
Praha - Ľuďom, ktorí bývajú v blízkosti českých slnečných elektrární, začali častejšie praskať žiarovky.
Ďalšie články...
Nenechajte si ujsť...
- 1
- 2
- 3
Nemecko vyrobilo viac elektriny z fosílnych palív…
Category: Energetika

Berlín - Nemecko vyrobilo v 1. štvrťroku 2025 viac elektriny z fosílnych palív ako z obnoviteľných zdrojov. Uká…
Priemyselná produkcia vo Francúzsku v apríli nečak…
Category: Hospodárstvo

Paríž - Priemyselná produkcia vo Francúzsku v apríli 2025 nečakane klesla. Prispelo k tomu najmä zníženie produ…
Priemyselná výroba v Nemecku zaznamenala v apríli…
Category: Hospodárstvo

Wiesbaden - Priemyselná produkcia v Nemecku klesla v apríli o viac než percento. Pokles tak prekonal očakávania…
Energetici predstavili inováciu - správu zdieľania…
Category: Energetika

Bratislava - Zákazníci z radov domácností a firiem, ktorí využívajú fotovoltiku, sa môžu tešiť na nové príležit…
Toyota zvýšila v apríli produkciu a predaj…
Category: Automobilový priemysel

Tokio - Japonská automobilka Toyota oznámila za minulý mesiac rast produkcie aj predaja, už štvrtý mesiac po s…
Pripojte sa: