1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Taiwanský výrobca LCD modulov otvorí svoju prvú prevádzku na Slovensku

AUOptronics logo1Trenčín - Taiwanská spoločnosť AU Optronics, ktorá vybudovala v trenčianskej priemyselnej zóne závod na výrobu LCD modulov, slávnostne otvorí 28. júna svoju prvú výrobnú prevádzku na Slovensku.

Na brífingu o tom novinárov informoval primátor mesta Trenčín Richard Rybníček.

Tretí najväčší svetový výrobca monitorov z tekutých kryštálov chce v priebehu troch rokov preinvestovať na Slovensku 191,3 milióna eur a do konca roka 2013 má priniesť 1300 priamych a 2000 nepriamych pracovných miest.

Podľa Rybníčka sa spustením výroby v AU Optronics začne pre Trenčín nová éra. Verí, že spoločnosť začne postupom času podporovať kultúru a vzdelávanie. "Pre Trenčín by mala byť spoločnosť AU Optronics to, čo US Steel pre Košice," povedal Rybníček.

Vtedajší šéf rezortu hospodárstva Ľubomír Jahnátek a prezident taiwanskej spoločnosti AU Optronics Corporation Keuen Yao Lee podpísali investičnú zmluvu 2. decembra 2009 v Bratislave. "Slovensko sa tak stane našou kľúčovou destináciou na výrobu LCD televízorov. Poloha vašej krajiny bola významným faktorom, ktorý rozhodol," uviedol po podpise zmluvy v Bratislave prezident taiwanskej spoločnosti.

Okrem LCD modulov bude fabrika produkovať aj LCD televízory a rôzne súčasti zobrazovacej techniky. V súčasnosti najväčšia stavba priemyselnej výroby v strednej Európe bude súťažiť aj o zlatý certifikát v oblasti ekológie.

14.06.2011 (TASR) (Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho súhlasu TASR porušením autorského zákona.)

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...