1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

UMC Slovakia možno rozšíri výrobu. Znamenalo by to 200 nových miest

LCD Factory1
Bratislava - Spoločnosť Universal Media Corporation (UMC) Slovakia rokuje o kontraktoch, ktoré by rozšírili jej výrobu.

Pre Samsung je prioritou vývoj autobatérie ako pohonu budúcnosti

Samsung Logo 1
Bratislava – Podľa japonského inštitútu informačných technológií sa očakáva rast globálneho trhu s elektrickými vozidlami z terajších iba 1,4 milióna kusov na hodnotu 9,7 milióna kusov do roku 2020.

Electrolux kupuje väčšinový podiel v čílskej firme CTI

elektrolux buidling
Štokholm - Švédsky výrobca domácich spotrebičov Electrolux sa dohodol na kúpe väčšinového podielu v čílskej firme CTI a jej pridružených podnikov, ktorá tiež vyrába bielu techniku. To umožní Electroluxu dosiahnuť väčší podiel na rýchlo sa rozvíjajúcich trhoch v Latinskej Amerike.

Spoločnosť Agora plus novým distribútorom produktov Samsung

samsung mobil
Bratislava – Samsung Electronics Czech & Slovak má na Slovensku nového distribútora svojich mobilných zariadení. Je ním spoločnosť Agora plus, a.s., ktorá bude zabezpečovať veľkoobchodný predaj a distribúciu mobilných telefónov a doplnkov značky Samsung.

Zisk Samsung Electronics v 2. kvartáli klesol o 18 % na 3,51 bilióna KRW

Samsung Logo 1
Soul - Juhokórejský konglomerát Samsung Electronics zaznamenal v 2. kvartáli 2011 medziročný poklesol čistého zisku o 18 %. Dôvodom je slabší dopyt po televízoroch a osobných počítačoch.

Mühlbauer plánuje rozšíriť svoj výrobný závod v Nitre

muhlbauer factory
Nitra – Spoločnosť Mühlbauer Technologies s.r.o. plánuje rozšíriť svoje výrobné priestory v areáli priemyselného parku Juh v Nitre – Dolných Krškanoch.

Whirlpool vykázal v 2. kvartáli stratu 161 miliónov USD

whirlpool
New York - Najväčší svetový výrobca domácich spotrebičov, americký koncern Whirlpool, dosiahol v 2. štvrťroku 2011 horšie, ako očakávané výsledky. Dôvodom sú rastúce vstupné náklady a slabší odbyt na najväčšom trhu spoločnosti, v USA.

Zisk Ericssonu v 2. kvartáli vyskočil o 59 %

EricssonLogo
Štokholm - Ericsson zaznamenal v 2. kvartáli 59-% medziročný nárast zisku. Vďačí za to vysokému dopytu po vysokorýchlostných mobilných sieťach.

Zisk Electroluxu v 2. štvrťroku výrazne klesol

elektrolux buidling
Štokholm - Electrolux zaznamenal v 2. štvrťroku výrazne nižší zisk, než sa očakávalo. Dôvodmi sú slabý dopyt, cenové tlaky a zdraženie materiálov.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...