1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Snažíme sa o obnovenie medzinárodnej prepravy, najskôr bude letecká

kruhovy objazdBratislava - Ministerstvo dopravy sa v súvislosti s postupným otváraním hraníc snaží znovu obnoviť aj všetky typy medzinárodnej prepravy osôb. Tá bola v čase pandémie nového koronavírusu zastavená.

Najbližšie k spusteniu je letecká preprava, uviedol v stredu pred rokovaním vlády šéf rezortu Andrej Doležal (nominant Sme rodina).

Konzílium odborníkov dalo v pondelok (25.5.) podľa Doležala predbežný súhlas s obnovením leteckej prepravy v obmedzenom režime. Definitívne o tom bude musieť rozhodnúť ústredný krízový štáb.

"Nevidím problém pristúpiť k otvoreniu leteckej prepravy prakticky okamžite, ako dostaneme súhlasné stanovisko. Návrh z našej strany bol, že by sme obnovili tzv. nepravidelnú, charterovú leteckú prepravu do 20 osôb pre slovenských občanov," priblížil minister.

V prípade vlakovej a autobusovej medzinárodnej prepravy odborníci zatiaľ podľa Doležala nesúhlasili s ich obnovením. "Ja túto tému znovu otvorím na najbližšom ústrednom krízovom štábe," zdôraznil.

Zároveň avizoval, že v súvislosti s opätovným čiastočným otvorením škôl od 1. júna splní ministerstvo dopravy sľub o obnovení bezplatného cestovania vlakom pre študentov. "Bezplatná vlaková preprava pre študentov bude povolená rovnako, ako sa otvoria školy," dodal Doležal.

04.06.2020 TASR

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...