1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Kapsch TrafficCom sa dostal v 1. polroku 2020/2021 do hlbokej straty

kapsch carriercom logo
Viedeň  - Rakúsky prevádzkovateľ mýtnych systémov Kapsch TrafficCom sa dostal v 1. polroku fiškálneho roka 2020/2021 do hlbokej straty. Dôvodom boli vysoké rezervy na krytie strát, odpisy a negatívny vplyv pandémie nového koronavírusu.

Letecká spoločnosť EasyJet vykázala prvú ročnú stratu vo svojej histórii

easyjet plane
Londýn - Britská nízkonákladová letecká spoločnosť EasyJet v utorok oznámila, že zaznamenala prvú ročnú strate vo svojej 25-ročnej histórii v dôsledku pandémie nového koronavírusu. A vyhliadky na túto zimu zostávajú pochmúrne.

V prípade D1 Turany – Hubová sa uskutočňuje vodné posudzovanie

geodezia meranie
Bratislava – Pre stavbu D1 Turany – Hubová je dodaná dokumentácia pre územné rozhodnutie aj stavebný zámer. Uviedla to Národná diaľničná spoločnosť (NDS). Momentálne sa uskutočňuje vodná EIA (posudzovanie vplyvov na životné prostredie). Definitívny variant trasovania by mal byť s tunelmi Korbeľka a Havran.

Obec Veľký Biel vyhlásila výzvu na výstavbu cyklotrasy

road 1
Bratislava – Obec Veľký Biel pri Senci hľadá zhotoviteľa cyklotrasy prepájajúcej obec s existujúcimi terminálmi hromadnej dopravy. Výzvu na predkladanie ponúk zverejnila v pondelok vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Flydubai spustí 26. novembra priame lety do izraelského Tel Avivu

plane
Dubaj - Letecká spoločnosť flydubai zo Spojených arabských emirátov (SAE) v stredu oznámila, že koncom tohto mesiaca začne s priamymi letmi do izraelského Tel Avivu. Bude to prvá pravidelná komerčná linka medzi oboma mestami po tom, ako sa SAE a Izrael dohodli na normalizácii vzťahov.

Fraport vykázal za 3. kvartál čistú stratu

Airport 1
Frankfurt nad Mohanom – Spoločnosť Fraport, prevádzkovateľ letiska vo Frankfurte nad Mohanom, najväčšieho v Nemecku, aj v 3. kvartáli vykázala stratu. Dôvodom bola pandémia nového koronavírusu a s ňou spojené obmedzenia a karantény, ktoré brzdili dopyt po leteckej doprave.

Piloti KLM súhlasili so znížením platov, odblokovali pomoc od vlády

KLM airplane
Amsterdam - Piloti holandskej leteckej spoločnosti KLM súhlasili so znížením platov na obdobie, počas ktorého budú aerolínie potrebovať vládnu pomoc. Oznámili to v utorok zástupcovia spoločnosti KLM a odborovej organizácie pilotov.

Londýnske letisko Heathrow prišlo o pozíciu najrušnejšieho letiska v Európe

Airport 1
Londýn - Londýnske letisko Heathrow prišlo o pozíciu najrušnejšieho letiska v Európe. Dôvodom sú kroky britskej vlády v dôsledku pandémie nového koronavírusu.

Zisk aj tržby UPS v 3. kvartáli prekonali odhady analytikov

ups logo
Dallas – Zisk americkej zásielkovej spoločnosti United Parcel Service (UPS) v 3. kvartáli prekonal odhady analytikov. Pomohol jej nárast zásielok na domácom trhu v dôsledku pandémie ochorenia COVID-19.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...