1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

EK preplatí Slovensku 85 % nákladov na výstavbu úseku diaľnice D3

road construction 2
Bratislava - Európska komisia (EK) preplatí Slovensku 85 % nákladov na výstavbu úseku diaľnice D3 Hričovské Podhradie - Žilina Strážov.

IATA počíta v 2. štvrťroku s výrazným prepadom zisku aerolínií

IATA
Ženeva - Vysoké ceny ropy tvrdo postihli zisky svetových aerolínií v 2. štvrťroku, aj keď európski prepravcovia zaznamenali určité zotavenie,

Katar vyhlásil tender na výstavbu metra v hlavnom meste Dauhá

underground
Dauhá - Katar, ktorý bude v roku 2022 hostiť Majstrovstvá sveta vo futbale, vyzval domáce a zahraničné spoločnosti na predkladanie ponúk na projekt výstavby metra v hlavnom meste Dauhá.

Lufthansa potvrdila objednávku na 30 lietadiel od Airbusu

lufthansa plane
Paríž - Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa dnes s definitívnou platnosťou potvrdila marcovú objednávku na nákup 30 lietadiel z populárneho radu A320neo od európskeho výrobcu Airbus za 2,8 miliardy USD (1,93 miliardy eur).

Cesta medzi Bratislavou a Dunajskou Lužnou sa začne rozširovať o mesiac

road construction
Bratislava - Od augusta tohto roka sa majú začať práce na komunikácii I/63, teda južnej trase medzi Bratislavou a Dunajskou Lužnou. Práce by tak mali byť hotové do dvoch mesiacov.

Ryanair dosiahol v 1. štvrťroku čistý zisk 139 miliónov eur

ryanair plane
Dublin - Najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v Európe - Ryanair zaznamenala v 1. štvrťroku obchodného roka 2011/2012 slabší ako očakávaný zisk.

Eurostar zaznamenal v 1. polroku rast tržieb aj cestujúcich

eurotunel trains
Londýn - Spoločnosť Eurostar, ktorá prevádzkuje podmorskú železničnú trať medzi Britániou a kontinentálnou Európou, zaznamenala v 1. polroku 2011 rast tržieb aj počtu cestujúcich.

Lufthansa ako prvá letecká spoločnosť začala lietať na biopalivo

lufthansa plane
Frankfurt nad Mohanom - Lufthansa ako prvá letecká spoločnosť začala dnes využívať biopalivá v rámci pravidelnej komerčnej prevádzky.

Peking a Šanghaj spája nová železničná trať

Train1
Peking - Realizátori projektu trate pre superrýchliky medzi Pekingom a Šanghajom uskutočnili prvý test novej dopravnej tepny medzi oboma veľkomestami.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...