1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Do konca roka plánuje Bratislava modernizovať viaceré cesty a mosty

road construction 3Bratislava - Do konca roka sa v hlavnom meste plánujú viaceré modernizácie ciest a opravy mostov. Ide napríklad o Púchovskú ulicu či Trnavskú cestu a most na Rusovskej ceste. Pre TASR to uviedol hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Ozrejmil, že modernizácia Púchovskej ulice je plánovaná na jeseň. "Práce budú koordinované s Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou, ktorá bude v rovnakom úseku rekonštruovať vodovod. Oprava by mala byť hotová do konca roka 2024," spresnil. V etapách sa do tohtoročnej jesene bude modernizovať aj Trnavská cesta, jej začiatok sa plánuje od mája.

Práce už realizujú na Račianskej ulici, ktoré by mali byť dokončené do konca letných prázdnin, a tiež na Žitnej ulici. Tam by mali byť práce hotové do jesene. Modernizácia Šancovej ulice sa podľa slov hovorcu predpokladá v roku 2025 pre nutnú koordináciu so spoločnosťou Slovenský plynárenský priemysel.

Začiatok realizácie projektu v súvislosti s mostom na Rusovskej ceste sa predpokladá v druhom polroku tohto roka. Zároveň mesto priblížilo, že na lávke pri Slovenskej akadémii vied (SAV) prebiehajú diagnostické činnosti a proces ich vyhodnotenia. "Na základe výsledkov bude následne pripravený návrh riešenia opravy," doplnil Bubla. Most na Romanovej ulici je pred ukončením projektových prác.

Aktuálne tiež mesto pripravuje podklady pre verejnú súťaž na zabezpečenie opravy zvarov na Moste SNP. "V závere roka 2023 bola na Moste SNP realizovaná mimoriadna prehliadka so zameraním na kontrolu stavu už zisteného poškodenia zvarov a v spolupráci so Strojníckou fakultou Slovenskej technickej univerzity bola zrealizovaná aj základná obhliadka a diagnostika lán mosta, ktoré sú v poriadku," uviedol hovorca magistrátu. Podotkol, že navrhnuté technologické postupy zvárania spolu so závermi z mimoriadnej prehliadky sú súčasťou podkladov pre verejnú súťaž.

15.05.2024 TASR

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...