1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Reguláciu v biofarmaceutickom priemysle čakajú zmeny, tvrdia odborníci

skumavky
Bratislava - Spolupráca medzi regulačnými orgánmi a biofarmaceutickými spoločnosťami by sa mala zmeniť. Cieľom by mali byť inovácie, ktoré budú mať pozitívny prínos pre pacientov. Tomu by mali výrazne pomôcť aj rozvíjajúce sa technológie.

Nemecký chemický koncern BASF stavia na čínsky trh

basf colores
Ludwigshafen - Nemecká spoločnosť BASF, najväčší chemický koncern na svete, plánuje výrazne expandovať na čínskom trhu. Od využitia stabilného rastu jedného z najväčších trhov s chemickými produktmi na svete si firma sľubuje zvýšenie zisku v najbližších rokoch.

Zisk koncernu Bayer v 3. štvrťroku klesol, firma však prekonala odhady trhov

bayer
Berlín - Nemecký chemický a farmaceutický koncern Bayer potvrdil v utorok celoročný odhad tržieb po tom, ako za 3. kvartál zaznamenal solídne výsledky.

Nemecký BASF plánuje rozšíriť spoluprácu s čínskym Sinopecom

basf colores
Ludwigshafen - Nemecký chemický koncern BASF rozšíri spoluprácu s čínskou plynárenskou a ropnou spoločnosťou Sinopec. Partneri plánujú vybudovať v meste Nan-ťing veľkú kapacitu s ročným výkonom jeden milión ton etylénu.

Japonská farmafirma Takeda zvažuje predaj časti európskych aktív

pharmaceutical 2
Tokio - Japonská farmaceutická spoločnosť Takeda zvažuje predaj aktív v rámci svojej európskej divízie voľne predajných liekov. Cieľom je znížiť vysoký dlh v dôsledku prevzatia írskej technologickej spoločnosti Shire za 62 miliárd USD (54,65 miliardy eur).

Tržby Roche za 9 mesiacov vzrástli o 7 %

roche
Bazilej - Švajčiarska farmaceutická spoločnosť Roche Holding zaznamenala za prvých deväť mesiacov roka nárast odbytu, a to takmer vo všetkých regiónoch okrem Európy.

Johnson & Johnson zaznamenal v 3. kvartáli nárast zisku, ktorý prekonal odhady

johnson and johnson logo
New Brunswick - Americký farmaceutický koncern a výrobca spotrebiteľského tovaru Johnson & Johnson zaznamenal v 3. kvartáli nárast zisku, ktorý prekonal odhady analytikov. Spoločnosť zároveň zvýšila prognózu zisku za celý rok, vďaka väčším tržbám na domácom trhu.

V Dusle spustili novú výrobňu čpavku, investícia dosiahla 310 miliónov eur

duslo sala
Šaľa – Duslo Šaľa, a.s., v stredu oficiálne otvorilo novú prevádzku na výrobu čpavku. Investícia do výrobne s názvom Čpavok 4 dosiahla sumu 310 miliónov eur.

Tržby slovenskej chémie v 1. polroku 2018 vzrástli o 7,1%

ZCHFP logo
Bratislava - Po niekoľkých rokoch stagnácie a poklesu začal v tomto roku slovenský chemický a farmaceutický priemysel rásť. Za 1. polrok 2018 sa medziročne zvýšili tržby o 7,1 % a dosiahli 5,114 miliardy eur.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...