1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Odvetvia chémie a farmácie sa s pandémiou COVID-19 popasovali rôzne

ZCHFP logo
Chemický a farmaceutický priemysel v SR zaznamenal za 3.štvrťroky roku 2020 zníženie tržieb, v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2019. Medziročný pokles o 1,274 mld. EUR predstavuje zníženie  o 17,1%.

Farmakoncern Gilead zlepšil odhad ročného zisku, potiahol ho liek Remdesivir

farmaceutika3
Foster City - Americký farmaceutický koncern Gilead Sciences zlepšil prognózu svojho celoročného zisku a tržieb po tom, ako opätovný rast počtu infikovaných novým koronavírusom zvýšil dopyt po jeho lieku Remdesivir.

Bayer vykázal za 3. kvartál stratu

bayer
Leverkusen - Nemecká chemická a farmaceutická spoločnosť Bayer vykázala za 3. kvartál stratu. Okrem nižších tržieb k tomu prispeli aj dodatočné rezervy na urovnanie sporov v súvislosti s tvrdením, že prostriedok na ničenie buriny Roundup spôsobuje rakovinu.

Výsledky koncernu Johnson & Johnson prekonali v 3. kvartáli očakávania trhu

johnson and johnson logo
New Brunswick - Výsledky amerického koncernu Johnson & Johnson prekonali v 3. kvartáli očakávania trhu. Výrobca liekov, zdravotníckych pomôcok a spotrebiteľského tovaru tiež už druhýkrát zvýšil očakávania týkajúce sa celoročného zisku.

Sanofi kupuje americkú biotechnologickú firmu Principia za takmer 4 mld. USD

Sanofi logo
Paríž - Francúzska farmaceutická spoločnosť Sanofi oznámila kúpu americkej biotechnologickej firmy Principia Biopharma za takmer 4 miliardy USD.

Sanofi plánuje prepustiť v Európe 1370 až 1680 ľudí

Sanofi logo
Paríž - Francúzsky farmaceutický koncern Sanofi oznámil, že v Európe prepustí 1370 až 1680 ľudí, z toho zhruba 600 vo Francúzsku. Informovala o tom televízia BFM TV.

Chemický priemysel SR evidoval v 1. štvrťroku 2020 pokles tržieb o 6,5 %

decline
Bratislava  - Chemický a farmaceutický priemysel v SR aj počas pandémie nového koronavírusu vyrábal a prispieval k tvorbe HDP. Medziročný pokles tržieb za 1. štvrťrok 2020 o 6,5 % s ohľadom na pandémiu, začínajúcu recesiu a zníženie objednávok možno považovať za pomerne priaznivý výsledok.

Slovenský aj európsky chemický priemysel prispeli v boji proti COVID-19

ZCHFP logo
Bratislava - Chemický a farmaceutický priemysel v SR rýchlo zareagoval na vývoj situácie v súvislosti s novým koronavírusom a zapojil sa do boja proti nemu. Týka sa to predovšetkým výroby ochranných prostriedkov a dezinfekcie.

Bayer oznámil výrazný nárast zisku v 1. štvrťroku

bayer
Berlín - Nemecký chemický gigant Bayer v pondelok oznámil výrazný nárast zisku v 1. štvrťroku, vďaka výrazne vyššiemu dopytu po hygienických prostriedkoch a liekoch v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...