1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Čistý zisk BioNTechu v roku 2021 vyskočil na 10,3 miliardy eur

ockovanie
Frankfurt nad Mohanom - Nemecká biotechnologická spoločnosť BioNTech zaznamenala v minulom roku prudký nárast zisku. Dôvodom boli vysoké tržby z predaja vakcíny proti ochoreniu COVID-19, ktorú vyvinula spoločne s americkým koncernom Pfizer.

Sinopec oznámil za minulý rok rekordný zisk, plánuje rekordné kapitálové výdavky

sinopec logo
Peking - Čínsky ropný a chemický koncern Sinopec oznámil za minulý rok rekordný čistý zisk. Firma zároveň uviedla, že v tomto roku plánuje najvyššie kapitálové výdavky v histórii.

Francúzsky farmaceutický koncern Sanofi zvýšil kvartálne tržby aj zisk

Sanofi logo
Paríž - Francúzska farmaceutická spoločnosť Sanofi zaznamenala v poslednom kvartáli minulého roka rast tržieb a na vyššej úrovni než pred rokom vykázala aj čistý zisk.

Tržby farmaceutického koncernu Roche vzrástli, podporila ich najmä diagnostika

roche
Bern - Švajčiarsky farmaceutický koncern Roche oznámil za minulý rok rast tržieb o takmer desatinu a pozitívne výsledky vykázal aj v oblasti zisku. Čistý zisk síce mierne klesol, ovplyvnili ho však nepriaznivé kurzové vplyvy. Bez ich započítania zaznamenala spoločnosť v oblasti zisku rast.  

Messer otvoril novú výrobnú prevádzku na výrobu argónu v Šali

Messer gas logo
Šaľa – Výrobca priemyselných plynov Messer otvoril v Šali novú výrobnú prevádzku. Zameraná je na výrobu argónu založenú na využití zvyškových plynov zo syntézy amoniaku. Takmer desaťmiliónovú investíciu začal Messer stavať v roku 2017.

Nemecký koncern Merck prehlbuje spoluprácu s Palantirom

merck logo1
Darmstadt - Nemecký koncern Merck chce z dôvodu aktuálneho globálneho nedostatku čipov vytvoriť novú platformu, ktorá má zlepšiť analýzu dát v polovodičovom priemysle. Preto prehĺbi svoju spoluprácu s americkou softvérovou spoločnosťou Palantir, ktorá sa špecializuje na analýzu dát, uviedol v utorok nemecký koncern.

Nemecký chemický priemysel opäť zvýšil prognózu rastu cien a tržieb

chemicals
Berlín - Predstavitelia nemeckého chemického priemyslu opäť zvýšili prognózu rastu cien a tržieb v tomto roku, napriek tomu, že v 3. kvartáli sa začali objavovať náznaky spomaľovania rastu. V prípade produkcie prognózu nemenili.

AstraZeneca chce väčší podiel na trhu liečby vzácnych chorôb, kúpi firmu Caelum

astrazeneca logo
Londýn - Farmaceutická spoločnosť AstraZeneca prevezme plnú kontrolu nad americkou firmou Caelum Biosciences. Kontrakt v predpokladanej hodnote 500 miliónov USD (428,16 milióna eur) by mal britsko-švédskej spoločnosti umožniť posilniť jej pozíciu na trhu so zriedkavými chorobami.

BioNTech zaznamenal v 2. štvrťroku prudký nárast tržieb aj zisku

ockovanie
Berlín - Nemecký výrobca vakcíny proti novému koronavírusu BioNTech zaznamenal v 2. štvrťroku prudký nárast tržieb aj zisku.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...