1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Tržby AstraZeneca za celý 1.polrok stúpli vďaka vakcíne

astrazeneca logo
Londýn - Britsko-švédsky farmaceutický gigant AstraZeneca vo štvrtok oznámil, že jeho tržby sa v 2. štvrťroku viac ako strojnásobili oproti predchádzajúcemu kvartálu vďaka vakcíne proti ochoreniu COVID-19.

Zisk GSK v 2. kvartáli klesol

GlaxoSmithKline1
Londýn - Britský farmaceutický koncern GlaxoSmithKline (GSK) zaznamenal v uplynulom 2. štvrťroku 2021 pokles zisku, avšak menší, ako očakávali analytici. Jeho tržby prekonali odhady. Prispelo k tomu obnovenie bežných návštev u lekárov po zmiernení obmedzení na zastavenie šírenia pandémie nového koronavírusu.

Farmaceutický koncern Pfizer zvýšil kvartálny zisk takmer o 60 %

pfizer logo
New York - Americký farmaceutický koncern Pfizer oznámil za 2. štvrťrok výrazný rast tržieb aj zisku a zároveň zlepšil odhad celoročných výsledkov. Hospodárenie za 2. štvrťrok podporilo viacero produktov, medzi nimi aj vakcína spoločnosti proti ochoreniu COVID-19.

Teva Pharmaceuticals má nového generálneho riaditeľa pre Slovensko a Českú republiku

teva 18
Bratislava - Novým generálnym riaditeľom spoločnosti Teva Pharmaceuticals pre Slovensko a Českú republiku je od 1. augusta 2021 Michael Schrewe. V čele spoločnosti vystriedal Juana Carlosa Conde, ktorý ju viedol uplynulých 6 rokov.

Zisk farmaceutického koncernu Roche v 1. polroku mierne klesol

roche
Bern - Švajčiarsky farmaceutický koncern Roche zaznamenal za 1. polrok tohto roka mierny pokles čistého zisku, výsledky však ovplyvnili negatívne kurzové vplyvy. Navyše, po úprave o kurzové vplyvy firma vykázala rast zisku.

Tržby slovenskej chémie za 1.štvrťrok 2021 medziročne klesli o 0,5 %

ZCHFP logo
Bratislava - Za 1. štvrťrok 2021 zaznamenal chemický a farmaceutický priemysel v SR celkové tržby 2,354 miliardy eur, čo bolo porovnaní s rovnakým obdobím roku 2020 menej o 0,5 %. Informoval o tom Roman Karlubík, prezident Zväzu chemického a farmaceutického priemyslu (ZCHFP) SR.

Pfizer výrazne zvýšil svoju prognózu príjmov v roku 2021 vďaka vakcíne

pfizer logo
New York - Americký výrobca liekov Pfizer v utorok výrazne zvýšil svoju prognózu príjmov v roku 2021. Dôvodom je oveľa väčší predaj vakcín proti ochoreniu COVID-19.

AstraZeneca mala v 1. kvartáli tržby z vakcín 275 miliónov USD

astrazeneca logo
Londýn - Farmaceutická spoločnosť AstraZeneca v piatok informovala, že v 1. štvrťroku 2019 dosiahli jej tržby z predaja vakcín proti ochoreniu COVID-19 275 miliónov USD (226,73 milióna eur). Oznámila, že je na dobrej ceste dodávať od apríla 200 miliónov dávok vakcín mesačne.

Sanofi pomôže Moderne s výrobou vakcín proti ochoreniu COVID-19

Sanofi logo
Paríž - Francúzska farmaceutická spoločnosť Sanofi pomôže americkej firme Moderna s výrobou vakcín proti ochoreniu COVID-19, v snahe uspokojiť dopyt po očkovaní. Spoločnosť Sanofi v pondelok oznámila, že od septembra bude plniť a baliť vakcíny Moderna vo svojom závode v Ridgefielde v New Jersey.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...