Stellantis investuje 38 miliónov eur v Taliansku do výroby komponentov pre EV
- Podrobnosti
- Kategória: Automobilový priemysel
Miláno - Nadnárodná automobilová skupina Stellantis v pondelok oznámila, že investuje 38 miliónov eur v Taliansku do výroby komponentov pre motory elektrických vozidiel (EV) určené pre jej budúce malé modely.
Závod v obci Verrone v provincii Biella približne 60 kilometrov severovýchodne od Turína bude vyrábať oceľové diely pre elektrické pohony. Tie sa v súčasnosti vyrábajú v iných európskych továrňach Stellantisu. Vyhlásenie spoločnosti odhalilo, že plánuje spustiť výrobu koncom roka 2027.
Skupina Stellantis si stanovila ambiciózny cieľ vyrábať viac ako 400.000 kusov ročne po dosiahnutí plnej kapacity závodu a je otvorená aj možnosti zvýšiť ročnú produkciu o ďalších 200.000 kusov. Tento nárast však závisí od výkonnosti automobilového trhu v Európe.
Nadnárodná skupina vznikla zlúčením taliansko-amerického výrobcu áut Fiat Chrysler s francúzskou automobilkou PSA Peugeot Citroën.
Talianski politici v minulosti opakovane obviňovali Stellantis, že "zanedbáva" historické automobilové závody v krajine a presúvania výroby do zahraničia. Ale po náhlom odstúpení Carlosa Tavaresa z funkcie generálneho riaditeľa skupiny Stellantis vlani v decembri vyjadrila vláda v Ríme nádej, že sa podarí napraviť napäté vzťahy s automobilkou. Minister priemyslu Adolfo Urso v decembri prisľúbil, že vláda v roku 2025 vynaloží viac ako jednu miliardu eur na podporu automobilového sektora, ktorý sa nachádza v kríze.
08.04.2025 TASR
Nenechajte si ujsť...
- 1
- 2
- 3
Wizz Air pridáva z Bratislavy sedem nových pravide…
Category: Doprava
Bratislava - Maďarská nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air prevádzkuje z Bratislavy od 15. decembra pravi…
Rast priemyselnej produkcie v eurozóne sa v októbr…
Category: Hospodárstvo
Luxemburg - Rast priemyselnej produkcie v eurozóne sa v októbri zrýchlil. TASR o tom informuje na základe správ…
Nemecký výrobca čokolády Ritter Sport očakáva ďalš…
Category: Potravinárstvo
Viedeň - Nemecký výrobca čokolády Ritter Sport očakáva, že jej ceny budú ďalej rásť. Tropické produkty, ako je…
EK schválila Nemecku štátnu podporu pre dva závody…
Category: Elektrotechnika
Brusel - Nemecko môže podporiť výstavbu dvoch tovární na výrobu počítačových čipov štátnym príspevkom v celkove…
Vozový park dopravného podniku v Prešove majú doča…
Category: Doprava
Prešov - Vozový park Dopravného podniku mesta Prešov (DPMP) majú dočasne posilniť prenajaté vozidlá. Dôvodom je…

Pripojte sa: