Skupine Volkswagen sa nedarí dosahovať úspory vo svojej vlajkovej značke
- Podrobnosti
- Kategória: Automobilový priemysel
Berlín - Nemeckej automobilovej skupine Volkswagen sa nedarí plniť plán znižovania nákladov svojej rovnomennej vlajkovej značky. Dôvodom sú slabý predaj a výpadky v dodávkach komponentov. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA, ktorá sa odvolala na hospodársky denník Handelsblatt.
Koncern minulý rok v decembri zverejnil úsporný program, vďaka ktorému by sa mali náklady v značke Volkswagen znížiť až o 10 miliárd eur. Do splnenia cieľa úspor na tento rok chýbajú 2 až 3 miliardy eur, uviedli pre stredajšie vydanie denníka Handelblatt dva zdroje oboznámené s problematikou. Hovorca Volkswagenu odmietol medializované informácie komentovať.
Úsporný program predpokladá v značke Volkswagen zníženie administratívnych nákladov približne o pätinu, úsporu miliardy eur do roku 2028 vďaka skráteniu vývojových cyklov nových produktov z 50 mesiacov na tri roky, redukciu výrobných časov alebo zrušenie plánovaného nového výskumného a vývojového pracoviska v hodnote 800 miliónov eur, ktoré malo stáť v centrále koncernu vo Wolfsburgu.
Spoločnosť v čase prezentácie plánu vlani tvrdila, že úspory vo výške 4 miliardy eur by sa mali prejaviť už v roku 2024. Finančný riaditeľ skupiny Arno Antlitz tento mesiac na konferencii o výsledkoch automobilky uviedol, že niektoré opatrenia si vyžiadajú čas, kým sa prejavia.
27.09.2024 TASR
Nenechajte si ujsť...
- 1
- 2
- 3
Ružomberok získal na vybudovanie 25 nabíjacích sta…
Category: Automobilový priemysel

Ružomberok - Mesto Ružomberok získalo na vybudovanie 25 nabíjacích staníc pre elektromobily viac ako 180.000 eu…
Obavy o dodávky vzácnych zemín viedli Daimler Truc…
Category: Automobilový priemysel

Göteborg/Hannover - Problémy s dodávkami kľúčových surovín z Číny prinútili nemeckého výrobcu nákladných vozidi…
Výkon amerického priemyslu v máji nečakane klesol…
Category: Hospodárstvo

Washington - Priemyselná produkcia v Spojených štátoch v máji nečakane klesla, keďže zníženie produkcie elektri…
Rast čínskeho priemyslu sa v máji spomalil, maloob…
Category: Hospodárstvo

Peking - Rast priemyselnej produkcie v Číne sa v máji 2025 spomalil a dosiahol najmenšie tempo za šesť mesiacov…
Airbus získal v Le Bourget objednávky od Saudskej…
Category: Letecký a zbrojársky priemysel

Le Bourget - Európsky výrobca lietadiel Airbus oznámil, že od saudskoarabskej lízingovej firmy AviLease získal…
Pripojte sa: