1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Rolls-Royce bude od roku 2030 vyrábať iba elektrické modely

rolls royce logoLondýn/Mníchov - Luxusná automobilová značka Rolls-Royce, ktorú vlastní nemecký koncern BMW, bude od roku 2030 vyrábať iba elektrické modely. Britská automobilka sa tak pripojila k ďalším prémiovým značkám, ktoré končia s výrobou áut so spaľovacími motormi, ako sú Bentley (vo vlastníctve Volkswagenu) a Jaguar Land Rover (JLR).

Rolls-Royce vo vyhlásení uviedol, že svoje prvé plne elektrické auto s názvom "Spectre" uvedie na trh vo 4. štvrťroku 2023, pričom testovanie sa začne už čoskoro.

Podľa riaditeľa spoločnosti Torstena Mullera-Otvosa nový produkt odštartuje prechod k úplnej elektrifikácii celého produktového portfólia do roku 2030.

"Po tomto období sa Rolls-Royce už nebude zaoberať výrobou ani predajom akýchkoľvek produktov so spaľovacími motormi," dodal Muller-Otvos.

Materský koncern BMW si neurčil dátum ukončenia výroby automobilov na fosílne palivá, ale stanovil si cieľ, aby v roku 2030 bolo až 50 % jeho produktov plne elektrických. Ďalšia dcérska spoločnosť koncernu - Mini v marci uviedla, že do konca desaťročia prejde na autá na elektrickú energiu.

Luxusná britská značka Jaguar, ktorú vlastní indická spoločnosť Tata Motors, chce byť plne elektrická už do roku 2025. A Bentley Motors aj Mercedes Benz (ktorý vlastní spoločnosť Daimler) plánujú prejsť na plne elektrické autá do roku 2030, ak to trhové podmienky dovolia.

11.10.2021 TASR

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

 

Nenechajte si ujsť...